Klasičen UV tatu je na dnevni svetlobi težko prepoznati. Na koži ostane le obris njegove oblike, medtem ko so barvne UV poslikave vidne tako kot je to značilno za običajne tatuje, le barve so nekoliko bolj obledele. Še posebej priljubljeni so pri mladini, saj se tovrstna poslikava uporablja kot modni dodatek. Po njih posegajo tudi ljudje, ki si zaradi svojega poklica običajnega tatuja ne morejo privoščiti.
Pomisleki o UV tatujih
V ZDA je odobreno le malo število vrst UV črnila, ki ga izdelovalci tatujev lahko uporabljajo pri svojem delu. Poleg tega so tovrstni tatuji vsaj še enkrat dražji od običajnih poslikav. Pogostejše so reakcije na UV črnilo, ki lahko vodijo od srbečice pa vse do dermatitisa. Po nekaterih podatkih naj bi črnilo vsebovalo alergene in povzročalo rakava obolenja. Pogosta izpostavljenost soncu lahko povzroči rumeno-rjavo obarvanost tatuja in prav zaradi zapletenega postopka in možnosti medicinskih zapletov mnogi izdelovalci tatujev tovrstne UV poslikave zavračajo.
Ne glede kakšen tatu izberete, vam priporočamo, da se odločite za profesionalnega izdelovalca tatujev, ki bo znal vašo idejo tudi realizirati. O samem postopku, bolečini, morebitnih stranskih učinkih ter vzdrževanju svežega tatuja pa se je najboljše obrniti na izvajalca. Velja pa vedeti, da vsaka koža na tovrstno poslikavo odreagira drugače.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV