Hitra prehrana ima ničelno prehransko vrednost in dolgoročno negativne posledice na posameznikovo zdravje. Raziskave so tudi pokazale, da imajo ljudje, ki dvakrat tedensko uživajo hitro prehrano, 5 kilogramov več maščob kot tisti, ki to počnejo manj kot enkrat tedensko. Hitra hrana pa nima negativnih učinkov zgolj na fizično zdravje človeka, temveč tudi na psihično. Veliko večja je verjetnost, da bo ljubitelj hitre prehrane padel v depresijo, njegovo slabo razpoloženje pa bo kronično. Zato naj bo hitra prehrana zgolj občasni 'greh', ne pa način prehranjevanja.
Fotogalerija
Prej in potem: Grozljivi učinki hitre prehrane
Se še spominjate dokumentarnega filma Super veliki jaz, v katerem se Morgan Spurlock odloči, da bo z eksperimentom na lastnem telesu ugotovil, zakaj so Američani tako debeli. Tako se 30 dni prehranjuje le s hitro prehrano in posledice so kmalu vidne. Posledice pretiranega prehranjevanja s hitro prehrano pa so na svojih telesih občutila tudi dekleta na fotografijah, nekoč vitke lepotice, katerih telo se je dobesedno napihnilo zaradi pretiranega vnosa maščob in ogljikovih hidratov.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (76)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV