ženska higiena

Trajnostni menstrualni izdelki vse bolj priljubljeni tudi med Slovenkami
V zadnjih letih se vse več žensk odloča za uporabo trajnostnih menstrualnih pripomočkov, kot so pralne menstrualne hlačke, pralni vložki in menstrualna skodelica. Med uporabnicami sta tudi strokovnjakinja za naravno plodnost Alison Kogoj in Katja Sreš iz društva Ekologi brez meja, ki sta s svojim osebnim in strokovnim vpogledom osvetlili njihove prednosti in podali primerjave med njimi.

To doleti vsako žensko vsaj enkrat v življenju
Črevesni mikrobiom je največji simbiotski ekosistem v telesu, ki igra ključno vlogo v telesu. Ta kompleksna skupnost, sestavljena iz milijonov bakterij, vpliva na imunski sistem, urejeno prebavo, absorpcijo hranil ter celo na mentalno zdravje. Vendar pa črevesni mikrobiom ni edini, za katerega je treba skrbeti. Poleg črevesne mikrobiote imajo ženske še eno pomembno mikrobioto: vaginalno. Ta druga največja zbirka bakterij v telesu je prav tako ključna za ohranjanje splošnega zdravja. Razumevanje in skrb za oba ta mikrobioma sta zato izjemno pomembna za dobro počutje in zdravje žensk.

dm trajno znižal cene izdelkov za žensko higieno lastne blagovne znamke Jessa
Od 1. februarja 2024 so izdelki za žensko higieno blagovne znamke Jessa v dm prodajalnah in spletni trgovini dm.si na voljo po novih, nižjih cenah.

Philips Sonicare Prestige Limited Edition
Omejena izdaja sonične električne zobne ščetke Philips Sonicare Prestige 9900 vas vabi, da to poletje poskrbite zase z izdelkom, ki so ga ustvarili z mislijo na vas in vaše najbližje.

Koristni nasveti, kako jeseni ostati zdrave
Jesen: poleg čudovitih tisočerih barv prinaša daljše noči, manj sonca, večje temperaturne razlike ... in prehladna obolenja. A na srečo lahko veliko, veliko naredite kar sami, da boste vseeno ostali zdravi.

Brezčasne ženske skrivnosti: nasveti, ki bi jih morala poznati vsaka ženska
Ženska higiena je veliko več kot le higienski vložki in intimni robčki. Vsak od osnovnih rutinskih postopkov nege, kot so čiščenje las, umivanje zob in uživanje zdrave hrane, nam pomaga pri ohranjanju zdravja in dobrega počutja. Vsaka pripadnica ženskega spola pa si poleg zdravja želi tudi čudovitega, negovanega videza.

Kako si lahko pomagate pri vaginalnih težavah?
Pravilna nega in higiena intimnih delov z blagimi mili brez dišav, izbira naravnih materialov, zdrav način življenja, varna spolnost, redni ginekološki pregledi in na splošno skrb za vaginalno zdravje so v življenju vsake ženske zelo pomembni. A pri vsaki obstaja tveganje za vaginalne težave, ki lahko močno prekrojijo naš vsakdanjik. Na vprašanja, katere so najpogostejše "težave tam spodaj", kako jih prepoznati, kako si lahko pomagamo same in kdaj je nujno poiskati zdravniško pomoč, je odgovorila licencirana svetovalka za naravno plodnost, RDT-terapevtka in dipl. med. sestra Alison Kogoj.

Eno leto stare spodnjice bi morale romati v koš
Verjetno ima veliko žensk med novimi in svežimi tudi vsaj nekaj dotrajanih, starih, raztegnjenih in morda celo malce raztrganih spodnjic, ki se vsaj nekatere med njimi valjajo po predalu že več let. Nočemo jih vreči v smeti, ker so udobne, ker smo nanje navezane zaradi takšnih in drugačnih razlogov ali ker nam v resnici izgledajo še kar v redu in uporabne. Če ne za drugega, jih nosimo med menstruacijo, "ker jih ni škoda".

Zakaj se ženske počutijo pod pritiskom, ko pride do telesnih dlačic?
Kdaj so se ženske začele briti? Odgovor sega stoletja v preteklost. Odstranjevanje dlak je oblikoval spolno dinamiko, služil kot označevalec razreda ter določal pojme ženskosti in "idealnega telesa".

To je ključnega pomena za intimno nego
Vsaka ženska bi morala skrbeti zase in pri tem ne smemo pozabiti na intimno higieno. Pravilna nega je izjemno pomembna vse leto, še posebej v toplejših mesecih, ki so pred vami. Visoke temperature, znojenje, kopanje lahko negativno vplivajo na pH vaginalne flore. Ta vam lahko povzroči nemalo težav, zato si raje zagotovite dobro počutje in se izognite vsem nevšečnostim, ki so najpogostejše ravno v poletnem času. V nadaljevanju si lahko preberete, kako poskrbeti za dober občutek tudi tam spodaj.

Vse, kar moraš vedeti o analnem seksu!
Čeprav analni seks prakticirajo mnogi pari, se mu številne ženske še vedno izogibajo. Pri nekaterih se razlog za izogibanje analni penetraciji skriva v strahu pred bolečino, druge tovrstno spolno prakso smatrajo za tabu, tretje pa se bojijo morebitne 'packarije' ... A dejstvo je, da je analni seks vse prej kot neprijeten, če ga pravilno izvajate.

Vse je super - le ena stvar me moti - NJEGOVA mama!
Pozdravljeni, Brane. Imam en VELIK problem. Torej, stara sem 30 let, partner 31. Imava krasnega sina (5) in živiva v veliki hiši na vasi. Zveza je super, seks je neverjeten, vse je krasno. Le ena stvar - NJEGOVA MAMA! Ko smo 8 let nazaj začeli živeti skupaj, je bilo še vse ok, morda zaradi "frišnosti", sedaj pa gre vse še samo navzdol. Živimo v isti hiši, ona spodaj, mi zgoraj. Kje je problem? Problem je ta, da ne bi nikoli nič pospravila, nikoli. Govorim samo o skupnih prostorih, v njeno stanovanje se jaz ne vtikam, čeprav, dragi Brane, če bi ti videl to, kar vidim jaz, bi te kap. Zadnjih pet let ni prijela krpe. In kaj je najhujše v tej zgodbi? Če počistim jaz, tega ne ceni in naredi svinjarijo 1, 2, 3. Hujša je kot mali otrok. Za hišo imamo veliko parcelo, ki jo skušava z dragim vzdrževati, ona pa neprestano uničuje ves najin trud. Za hišo odlaga smeti, poleti imamo okoli hiše tisoč in eno čebelo, muho, mušico, miš, pajka ... smrad. Sva ji že neštetokrat povedala na miren način, pa ni zaleglo nič. Vse huje je. Tako lepo bi lahko živeli, pa se sedaj že dobro leto ne pogovarjamo, ker nismo našli skupnega jezika (na miren način!). Ona bi 14 ur na dan igrala igrice na računalniku, 10 ur bi pa spala. Katastrofa! Pa saj ne rečem, naj živi svoj zadnji del življenja, kot si ga želi, ampak če jaz želim imeti lepo okolico, pa mi pusti to veselje. Moj je vse bolj depresiven, tudi otrok že vse to občuti in tudi kdaj v vrtcu kaj pove in potem vzgojiteljice 'vrtajo' v naju, kaj imamo doma. Želim si le mirno živeti, ker imam krasno družino. PS: Da pa gremo proč, ni možnosti, ker kljub rednim službam ne bi imela dovolj denarja oziroma bi komaj shajali (kje je po tem kakšno morje, krožki za otroka, drugi otrok ...) + partner je edini dedič in če greva sedaj za 20 let na svoje, bo hiša povsem propadla. Glede stroškov pa je tako, da ko se je otrok rodil, jih je prevzela v celoti nase (razen kuho, saj kuhamo sami, kurjava je na drva). Pomagaj mi in mojemu fantku, da bo imel mirno življenje. Hvala, Trnuljčica

Skrivnosti intimne nege!
Intimni predeli zahtevajo svežino in čistočo, ki sta pogoj za dobro počutje, samozavest in zdravje. Naravno smo zaščitene z nizko vrednostjo pH-vaginalne flore, ki zavira razvoj bakterij in glivic. A pogosto in nepravilno umivanje intimnih delov telesa lahko zmanjša njihovo vrednost in s tem poruši naravno ravnovesje. Rezultat je pretirano draženje, srbečica, tveganje za različne okužbe in v nekaterih primerih tudi boleča spolnost. Da bi se temu uspešno izognili, moramo intimne predele redno negovati z izdelki za intimno nego.

Kako strupena je tvoja šminka
Znanstveniki iz kalifornijske univerze Berkeley so ugotovili, da nekatere od najbolj priljubljenih šmink za ustnice vsebujejo snovi, ki so lahko zdravju škodljive. Med drugim so ugotovili, da povprečna uporabnica samo s šminkanjem vsak dan v telo vnese najmanj 20 odstotkov še sprejemljive količine težkih kovin. Njihove ugotovitve se seveda nanašajo na Američanke. Kako pa je v Sloveniji? Šminke so testirali tudi na Zvezi potrošnikov Slovenije, a presenetljivo prav pri nobenem izmed testiranih izdelkov niso odkrili težkih kovin.

Kako se pravilno poljubljati po francosko?
Večina se je s francoskim poljubom najprej srečala med gledanjem kakšnega filma. Junaka si strastno padeta v objem in njune ustnice se 'zlepijo' v neskončen poljub, ki kar traja in traja. In potem sledi prvi poskus, ki je lahko čudovita izkušnja ali pa bolj kot ne nerodna borba jezičkov. Vsekakor pa je takšen način poljubljanja zelo intimen in čuten.

VIZITA: Ko inkontinenca greni življenje
Uhajanje urina je vse bolj pogosta težava, ki pesti predvsem ženske po porodu in med menopavzo. Ker moti kakovost življenja, je zelo pomembno, da ukrepamo, preden je prepozno, pravi dr. Adolf Lukanovič.