CT

Simptomi, ki jih ne bi smele ignorirati!
Spremembe na prsih, stalna napihnjenost, neredne krvavitve, nepojasnjeno povečanje telesne teže ali nepojasnjeno hujšanje - vse to je lahko znak za alarm. Vsi telesni signali, ki nam jih telo sporoča, so resni, zato je treba biti nanje pozoren.

Slovenska lepotica, ki je ganila svet!
Zgodba misice Ane Haložan, ki se zaradi hude poškodbe glave ni mogla udeležiti lepotnega tekmovanja Miss Universe v Las Vegasu, je osvojila svet. O njenem pogumu in borbenosti poročajo največji svetovni mediji, in čeprav Ani ni uspelo osvojiti laskavega naziva, ji je uspelo osvojiti srca gledalcev po celem svetu in pritegniti več pozornosti kot sami zmagovalki lepotnega tekmovanja.

Slovenska misica leži v bolnišnici v ZDA
Naša Miss Universe Ana Haložan je 1. 12. odpotovala v Las Vegas na svetovni izbor Miss Universe, takoj po prihodu v hotel pa je prišlo do nezgode, zaradi katere je sedaj njena udeležba na lepotnem tekmovanju pod vprašajem!

Življenje je prekratko, da bi se zbujala z obžalovanjem
Svet je poln negativnih dogodkov, zgodb, informacij. Človek dobi občutek, da se lepe stvari sploh ne dogajajo več. Zato smo se na zadovoljna.si odločili, da spodbudimo vse pogumne ženske, ki ne klonejo pred ovirami, ki jih prednje postavlja življenje, da z nami delijo svoje pozitivne zgodbe in morda navdihnejo vse tiste, ki jim v življenju primanjkuje optimizma. V slogu 'ženske zmoremo vse ...' Svojo težko preizkušnjo se je z nami odločila deliti Danjela Mlekuž.

Slikanja s CT v otroštvu lahko povečajo tveganje za raka
Po podatkih nove raziskave lahko imajo otroci, ki so bili med odraščanjem večkrat izpostavljeni slikanju z računalniško tomografijo (CT), tudi do trikrat večjo možnost, da pozneje v življenju zbolijo za levkemijo in možganskimi tumorji. Avtorji raziskave so sporočili, da je tveganje za raka v absolutnem smislu sorazmerno majhno. Vendar svetujejo, naj bo izpostavljenost radiaciji čim manjša in da naj se uporabijo druge metode pregledov, če je le mogoče.

Strah ostane prisoten
V Sloveniji za rakom vsako leto zboli več kot 12 tisoč ljudi, med njimi je nekaj manj kot polovica žensk. Na srečo mnoge raka premagajo, to dejstvo pa v življenje vseh nas prinaša upanje, da bo tudi ta bolezen sčasoma vendarle postala popolnoma ozdravljiva. Med ukrepi Evropskega kodeksa proti raku so: opustitev kajenja in izogibanje pasivnemu kajenju, ohranjanje primerne telesne teže, povečanje telesne dejavnosti in zdravo prehranjevanje, omejevanje pitja alkoholnih pijač, izogibanje čezmernemu sončenju, zaščita pred okužbami, ki lahko povzročajo raka, ter redno udeleževanje presejalnih pregledov v programih, kot so v Sloveniji: Zora, Dora in Svit. Zavedati se moramo, da rak ne izbira, to pa dokazujejo tudi resnične zgodbe žensk, ki so nekega dne odkrile, da imajo to bolezen. Debbie je menila, da je bolezen ne bo doletela, da za rakom na pljučih zbolevajo drugi, starejši in njen neznani. Vendar ni bilo povsem tako ...