Petra Grobelnik

Strokovnjakinja razkriva, kako do pozitivne samopodobe
Samopodoba je temelj, na katerem gradimo svojo samozavest, odnose in kakovost življenja. Zdrava samopodoba ni le to, kako se vidimo v ogledalu, temveč tudi, kako dojemamo svojo vrednost.

Strokovnjakinja razkriva, kaj storiti, če postanemo žrtev spletnega nasilja
Nasilje na spletu je postalo pereč problem sodobne družbe, ki s hitrim razvojem tehnologije in široko dostopnostjo interneta pridobiva vse večje razsežnosti.

Ali veste, kako se zaščititi pred nadlegovanjem?
Geštalt psihoterapevtka pod supervizijo Petra Grobelnik je spregovorila o tem, kako se lahko zaščitimo pred morebitnim nadlegovanjem oz. nasiljem, razkrila pa je tudi, kakšno vlogo ima socialna podpora pri premagovanju občutka osamljenosti in nizke samopodobe. Razkrila je tudi nekaj učinkovitih tehnik in terapevtskih pristopov, poudarila pa je tudi pomen podpore prijateljev in družine.

Psihoterapevtka razkriva, kako premagati strah in anksioznost
V sklopu projekta Varna in Zadovoljna smo poklepetali s Petro Grobelnik, geštalt psihoterapevtko pod supervizijo, ta pa nam je zaupala številne podrobnosti o tem, kako samo nadlegovanje in strah pred njim vpliva na mlada dekleta in ženske, ki si vse pogosteje ne upajo več zapuščati doma brez spremstva v večernih urah. Kakšne so lahko posledice tega kroničnega strahu? Kako ta strah vpliva na njihovo samopodobo in kako lahko ta strah skupaj premagamo?

Slovenke razkrile, ali se počutijo varno, ko se sprehajajo po ulici
V okviru projekta Varna in zadovoljna smo na naši spletni strani Zadovoljna.si izvedli anketo, v kateri smo naše bralke in bralce povprašali, ali se počutijo varno, ko se zvečer sprehajajo po ulici. Pravica do osebne varnosti spada namreč med osnovne človekove pravice in dejstvo, da se marsikdo na ulici ne počuti več varno, je zelo zaskrbljujoče.

Pozitiven vpliv jutranje rutine na vaše odnose in duševno zdravje
Dandanes lahko zaradi hitrega življenjskega sloga kaj hitro pozabimo na pomembnost jutranje rutine, ki nam lahko pomaga pri doseganju umirjenosti in organiziranosti. O tem, kako nam lahko dosledna in dobro zastavljena jutranja rutina pomaga pri izboljšanju počutja, smo poklepetali z geštalt psihoterapevtko pod supervizijo Petro Grobelnik, ki nam je zaupala tudi nekaj prav posebnih dejavnosti oz. praks, ki jih je brez dvoma vredno vključiti v jutranjo rutino.

Tehnike, s pomočjo katerih lahko premagamo občutke tesnobe
Geštalt psihoterapevtka pod supervizijo Petra Grobelnik nam je zaupala nekaj najbolj učinkovitih tehnik za premagovanje občutka tesnobe, s katerim se sooča vse več ljudi tudi v Sloveniji, še posebej zdaj, v času po katastrofalnih poplavah, ki so mnogim uničile dom.

Kako lahko ponovno pridobimo občutek 'normalnosti'?
V času, ko so katastrofalne poplave prizadele Slovenijo, so mnogi ostali brez avtomobilov, spominov in domovanja, voda pa je s seboj prinesla občutke negotovosti, praznosti, nemoči, žalosti, strahu in obupa. Ker mnogi ne vedo, kako po taki tragediji ponovno najti občutek samega sebe, smo poklepetali z geštalt psihoterapevtko pod supervizijo, Petro Grobelnik, ki nam je razkrila, kako lahko ponovno pridobite občutek 'normalnosti', zaupala pa nam je tudi, kako zelo pomembno je, da v teh trenutkih brez sramu prosite za pomoč.

Ko zanikamo svoja čustva, ta ne izginejo
Prepričanje, da moramo biti dobro, nam že samo po sebi vsiljuje odgovor, ki ga tako radi ponudimo drugim: V redu sem. In to rečemo tudi takrat, ko je to daleč od resnice. A bežanje pred bolečino nam ne bo pomagalo, če ne bomo razumeli, od kod ta prihaja, ali še huje, se bomo delali, da ne obstaja. Vsi se želimo počutiti dobro, ampak tudi bolečina je del življenja, zato pred njo ne moremo povsem pobegniti, a se lahko z njo soočimo. In prav zato si moramo iskreno prisluhniti ter se vprašati, kaj sploh čutimo. Neprijetna čustva so naš smerokaz, da je čas, da nekaj naredimo ali spremenimo, da se bomo počutili bolje. O psihični bolečini smo se pogovarjali s psihoterapevtko Petro Grobelnik.

Občutki manjvrednosti igrajo pomembno vlogo pri strahu pred srečo
Prijetni občutki, veselje in radost, nekaj, kar si vsi želimo in po čemer hrepenimo. A lahko se ustavimo že pri besedi vsi, saj ni tako malo ljudi, ki se bojijo lastne sreče. "Morda se sliši malo nenavadno, da bi se bali sreče in pozitivnih občutkov, vendar so novejše raziskave pokazale, da se mnogi ljudje bojimo prav pozitivnih občutkov," pravi Petra Grobelnik, geštalt psihoterapevtka pod supervizijo.