aknam

Zakaj je kožna bariera pomembna in kako jo učinkovito zaščititi?
Kožna bariera je ključna za zdravje vaše kože, saj deluje kot zaščita pred zunanjimi dejavniki, kot so bakterije, onesnaževala in škodljivi UV žarki. Čeprav je to ena izmed najbolj pomembnih funkcij vaše kože, mnogi ljudje pogosto zanemarjajo njeno zaščito in negovanje. V tem članku bomo raziskali, kaj je kožna bariera, zakaj je pomembna in kako jo učinkovito zaščititi.

8 živil za suho kožo, ki se skrivajo v vaši domači shrambi
Seznam krivcev, ki lahko povzročijo suho kožo, je dolg: od vsakodnevnih kopalnih navad (pomislite na vroče prhe in brisačo, s katero se osušite) do neprijetnega zimskega vremena in pomanjkanja naravnih olj v vaši koži. Dobra novica je, da vam zaradi tega ni treba obiskati dermatologa, saj se skrivnost do sijoče in lepe kože skriva v vaši kuhinji.

Mixa – francoski strokovnjak za občutljivo kožo predstavlja tri nove napredne večnamenske kreme
Hipoalergeno. Formulirano pod zdravniškim nadzorom. Primerno za občutljivo kožo.

Čudežno olje, ki v trenutku odpravi glivice na nohtih
Olje čajevca, znano tudi kot olje melalevke, je eterično olje, pridobljeno s parjenjem listov avstralskega čajevca. Ima številne naravne koristi, najbolj pa je znano po tem, da deluje antibakterijsko – pomaga pri zdravljenju bakterijskih in glivičnih kožnih obolenj, preprečevanju okužb, pospeševanju celjenja ran, v boju proti aknam in v boju proti neprijetnemu vonju.

Ali ricinusovo olje res pospešuje rast las?
Ricinusovo olje, ki vsebuje vlažilno maščobno kislino, imenovano ricinolna kislina, se najpogosteje nanaša lokalno na kožo in lase, saj naj bi imelo številne koristi – od sijoče kože do hitrejše rasti las. Našli ga boste tudi v nekaterih izdelkih za nego kože in kozmetiki.

To je eno najbolj priljubljenih olj za nego kože
Pri negi kože je iskanje pravih izdelkov, ki so učinkoviti in varni, lahko izziv. Ena od naravnih sestavin, ki je v zadnjih letih postala priljubljena, je jojobino olje. Jojobino olje se pridobiva iz semen rastline jojobe, grma, ki izvira iz jugozahodnih Združenih držav Amerike in Mehike. Znano je po svojih številnih koristnih učinkih na kožo, zato ga številni ljubitelji nege kože radi uporabljajo. V tem članku bomo raziskali prednosti jojobinega olja, kako ga uporabljati in zakaj je dobro za kožo.

Pantotenska kislina je ključna pri ohranjanju zdrave kože
Pantotenska kislina, znana tudi kot vitamin B5, je večnamensko hranilo, ki ima ključno vlogo pri različnih biokemičnih procesih v našem telesu in je pogosto v senci svojih bolj znanih vrstnikov. Od proizvodnje energije do ohranjanja zdrave kože, od sinteze pomembnih molekul do podpore živčnega sistema, pantotenska kislina tiho, a nepogrešljivo prispeva k našemu splošnemu dobremu počutju.

6 močnih vitaminov, ki jih potrebuje vaša koža
Vse si želimo sijoče, brezhibne kože, ki bi se lahko kosala s sijem tisočerih sonc, za doseg zdravega sijaja pa niso dovolj le najbolj vroči kozmetični izdelki in pravilna nega kože, ampak tudi vitamini. Ti mali superjunaki imajo lahko namreč čudežen vpliv ne le na vaše splošno zdravje in počutje, ampak tudi na vašo kožo.

Priljubljena naravna moč za zdravo in sijočo kožo
Vse več žensk daje večji poudarek na naravno nego kože. Kar pomeni, da izbirajo med kremami, serumi in drugimi kozmetičnimi izdelki, ki vsebujejo učinkovite naravne sestavine. Ena takih so tudi fitosteroli, naravne spojine, prisotne v rastlinah, ki so znane po svojih številnih koristih za kožo. V nadaljevanju si preberite, kaj so fitosteroli, kako vplivajo na nego kože in zakaj so pomembni za ohranjanje zdravega in sijočega videza obraza.

Kaj so alfa hidroksi kisline?
Alfa hidroksi kisline (AHA) so v zadnjih letih postale nepogrešljiv del rutine nege kože za marsikatero pripadnico ženskega spola. In za to obstaja tudi dober razlog.

Poletne nevarnosti, ki se jih sploh ne zavedate
Vsako leto komaj čakamo, da sončni žarki preženejo muhasto pomlad in dolge rokave zamenjamo za poletne modne kose ter pustimo koži, da zadiha. A jo sonce, veter, slana voda, vročina in klimatizirani prostori lahko hitro izsušijo do te mere, da je videti izžeta, brez sijaja in nagnjena k aknam. Tega si seveda ne želimo, prav tako pa se ne bi rade odpovedale poletnim radostim. Kaj storiti?

Imate akne? S tem stanje le še poslabšate
Okoli pet odstotkov žensk se sooča z aknami. Kakšna dnevna nega, izdelki, ličila in prehrana so primerni ob aknasti koži in kaj stanje še poslabša, je pojasnila kozmetičarka in specialistka za nego zrele in problematične kože, Mojca Rode.

Takšne koristi ima CBD za zdravje in dobro počutje
Članek vam bo pomagal razumeti osnove uporabe CBD-ja za namene zdravja in dobrega počutja.

Retinol zmanjšuje videz gubic in skrbi za napeto kožo
Retinol je zagotovo ena najbolj znanih in iskanih sestavin na področju lepote. Ta derivat vitamina A, ki je antioksidant, bo vidno zmanjšal pigmentne madeže, ki so posledica sonca, sledi linij, gub in velike pore. Lahko spodbudi tudi metabolizem kožnih celic in spodbuja proizvodnjo kolagena.

Kakšna je razlika med jutranjo in večerno nego kože?
Ne glede na to, koliko ličil nosite, se ne more nič primerjati z lepoto zdrave in sijoče kože. Poenostavljena in skrbno izvajana nega kože je vsekakor prvi korak k doseganju želenega naravnega sijaja. Če želite izkoristiti prednosti vsakodnevne nege kože, ne potrebujete tisoč in enega izdelka, ampak le nekaj izdelkov, ki jih uporabljate dosledno in so ključnega pomena za pozitivne rezultate. O tem, kakšni naj bi bili jutranja in večerna nega kože, ali je med njima kakšna razlika in katere izdelke bi morali vključevati, smo povprašali Lauro Sardinšek, mag. kozm., dipl. m. s., ki že deset let deluje na področju pomlajevalnih tretmajev in medicinske kozmetike.

Kaj je povnetni eritem, ki ga povzročijo akne?
Ko je vaša koža poškodovana ali razdražena, se vname. To vnetje lahko povzroči rdečico, hiperpigmentacijo ali sive in rjave lise na koži. Lahko povzroči tudi brazgotinjenje, tudi ko se koža zaceli. Ta znamenja se imenujejo povnetni eritem ali eritem po aknah, če je kožno stanje posledica aken.

Napitki, zaradi katerih bo vaša koža sijoča kot še nikoli
Gre za najstarejši lepotni trik, na katerega prisegajo tudi številne zvezdnice, ki slovijo po zdravi in sijoči koži. Ja, to je velik kozarec vode. Vsi vsemo, da pitje zadostne količine vode na dan izboljša naše zdravje in počutje, vpliva pa tudi na zdravje las in kože. Težava, ki jo imajo mnogi je, da se jim dva litra vode na dan včasih zdi nemogoče spiti, na srečo pa za to obstaja rešitev!

Učinkovita naravna krema, ki pomaga pri številnih težavah s kožo, lasiščem in nohti
V morju izdelkov za nego kože, ki obljubljajo veliko za problematično kožo, vendar pogosto vsebujejo tudi spremljajoče nezdrave in neželene sestavine, je ZEOTEX DERM naravna, zdrava in učinkovita. Baza za kremo sta razstrupljevalni mineral zeolit in elementarno srebro, ki s sinergijo delovanja prinašata revolucijo v negi problematične kože. ZDAJ to kremo lahko najdete na policah dm trgovin po vsej Sloveniji.

Za kaj se uporablja grenka sol?
Ste že slišali za grenko sol? Ta hidrirani magnezijev sulfat, ki ga mnogi poznajo tudi kot grenko sol ali epsomovo sol, je pogosto uporabljen kot dodatek za kopanje, za zmanjšanje stresa, mehčanje kože ali lajšanje bolečin. Z uporabo grenke soli se lahko borimo proti aknam, zdravimo bradavice in kurja očesa, negujemo suho kožo in odstranimo neprijeten vonj stopal.

Za vse obstaja rešitev. Tudi za akne v odrasli dobi
Čedalje več odraslih žensk se sooča z aknami, ki se pojavljajo predvsem okoli ust, na spodnjem delu obraza, vratu, dekolteju in hrbtu. Kako si lahko ob pojavu mozoljev pomagajo ženske, je pojasnila kozmetičarka, specializirana za različne problematike kože in pomlajevanje, Tanja Gorinšek.

Strokovnjakinja svetuje, kakšna naj bo nega kože z rozaceo
Zagotovo ste se že kdaj znašli v situaciji, ko ste v družbi rekli ali naredili kaj neumnega, kar ste nato hitro obžalovali in v istem trenutku na obrazu začutili nenadno vročico in žareča lica. Zardevanje je pri nekaterih ljudeh bolj opazno kot pri drugih, gre pa za povsem normalen človeški odziv na burne čustvene odzive, ki povzročijo, da se žilice obraza razširijo, ta pa postane bolj prekrvavljen. Rdečica v normalnih okoliščinah hitro izzveni, v kolikor pa pordelost ne izgine in na obrazu ostane daljši čas ali celo trajno, pa govorimo o rozacei.

Rozacea ali rdečica – kaj jo povzroča in kakšna mora biti nega kože?
Rozacea (rosacea) se najpogosteje pojavi pri ženskah po 35. letu starosti in je kronična vnetna bolezen, ki jo prepoznamo po znakih, kot so rdečica, papule, pustule, ki so na videz podobne aknam, in popokane kapilare. Gre za vnetno stanje, ki je povezano tudi z imunskim odzivom in pri katerem je nujna obnova bariere kože, da bi zmanjšali občutljivost in vnetja.

Kaj je glikolna kislina?
Trideseta leta so čudno obdobje. Prijateljice se poročajo in postajajo mame, v ogledalu začnete opažati prve sive lase in doživite nenavaden kožni fenomen: akne in gubice. Odlično. K sreči se nekateri junaki rodijo brez ogrinjal in so odlična prva pomoč v takšnih situacijah in to velja tudi za glikolno kislino!

Lepotni trend, ki je zajel tudi Slovenijo
Pred nami so toplejši dnevi, ko bo naša koža spet bolj izpostavljena sončnim žarkom, zato je zdaj idealen čas, da ji namenimo malo več nege. V svoj lepotni ritual lahko dodamo naravna olja, kreme in druge izdelke, ki bodo naši koži povrnili izgubljen sijaj, zabrisali kakšno drobno gubico in nasploh poskrbeli, da bo naša koža videti mladostno in naravnost čudovito.

Top maske za obraz, ki jih lahko naredite same
Če ste se tudi ve že naveličale poležavanja na kavču ali brskanja po mobilnem telefonu in objavljanj izzivov na družbenih omrežjih, je čas, da pobrskate po policah shrambe in hladilnika ter naredite nekaj dobrega za svojo kožo. Pred vrati je pomlad s precej višjimi temperaturami, zato je zdaj pravi čas tudi za lepotilno kuro.

Olja za nego obraza: katero je najboljše za vaš tip kože?
Olja za kožo so v zadnjem času postala eden izmed najbolj priljubljenih naravnih kozmetičnih izdelkov in stalnica v lepotni rutini marsikatere pripadnice ženskega spola. Če ste bile do sedaj skeptične pri uporabi olja na obrazu, ker vas je skrbelo, da bodo to 'zapacalo' vašo kožo in jo naredilo mastno, vas bo razveselila novica, da to ni res in da je nega obraza z oljem povsem varna, učinki pa vas bodo navdušili!

Lepotni nasveti, ki bi jih morala pozimi upoštevati vsaka
Nizke temperature in veter kožo v zimskem času večkrat izsušijo ter poškodujejo. Najbolj na udaru je predvsem koža na obrazu in rokah, poskrbeti pa moramo tudi za pravilno zaščito ustnic, ki lahko hitro razpokajo in postanejo boleče.

Ali so svilene maske za obraz boljša izbira za kožo?
Odkar so zaščitne maske za obraz postale nujen del našega vsakdana se marsikdo spopada z aknami. Tako imenovane 'maskne' so namreč ena izmed najbolj neprijetnih posledic nošenja maske, s katero se soočajo tudi tisti, ki teh težav prej niso imeli. In čeprav jih težko povsem preprečimo, pa njihov nastanek lahko omilimo tako, da skrbimo za čiščenje kože, da uporabljamo alfa in betahidroksi kisline, s katerimi pospešimo luščenje odmrlih kožnih celic, pospešimo obnovo naše kože ter tako preprečujemo mašenje por in poskrbimo za vlaženje kože. Nekateri pa so prepričani, da k zdravi koži pripomorejo tudi maske za obraz, narejene iz svile.

Zakaj se vam na čelu delajo mozolji in kako se jih znebiti?
Se vam pogosto delajo mozolji na čelu? Kakšna je vaša prehrana? Imate težave s hormoni? Se veliko potite na tem delu obraza zaradi frufru-ja? To je lahko le nekaj razlogov, zakaj se vam na čelu pogosto delajo akne. V nadaljevanju razkrivamo, kako jih omiliti oziroma kako preprečiti njihov ponovni nastanek.

Maskne ali akne, ki nastanejo zaradi nošenja maske
Lepa in zdrava koža je nekaj, kar si želijo vse pripadnice nežnejšega spola, in v tem obdobju je eno najbolj iskanih vprašanj, kako se znebiti aken, ki nastanejo zaradi nošenja zaščitnih mask. Kozmetičarka Neža Korotaj pravi: "Akne, povezane z masko, imajo ne samo ljudje, ki so bolj nagnjeni k aknam, temveč tudi tisti, ki teh težav prej niso imeli." Nekatere jim rečejo celo maskne, ampak predvsem je pomembno, da poskrbite zase, kar vključuje tudi vašo kožo. Več o tem si lahko preberete v pogovoru s strokovnjakinjo za nego kože.