andrej perko

To je eden glavnih razlogov za ločitve Slovencev
Vloge v odnosih se skozi čas spreminjajo, prav tako podobe, ki definirajo, kdo je potencial za dobro ali slabo razmerje. S kom bomo vzpostavili odnos, kot si ga želimo, in s kom ga ne bomo ali pa bo to zelo težko? Če si želimo odgovoriti na to vprašanje, je dobro vedeti, da se odnos gradi, kar zahteva ogromno truda, volje, energije in časa. Torej ni dovolj samo hrepenenje ali želja po odnosu, ampak je zanj treba garati, včasih res veliko, kar je za mnoge preveč ali pa se jim preprosto ne ljubi. Prav zaradi tega se naša ljubezenska zgodba vse prehitro lahko konča ali pa se samo sprijaznimo z nesrečnim razmerjem. O sodobnih definicijah slabega partnerja in odnosov smo se pogovarjali tudi s priznanim psihologom, ki s svojim iskrenim mnenjem, brez dlake na jeziku, vedno dviguje prah, to je dr. Andrej Perko.

Dr. Andrej Perko: 'Dobro spolno življenje, je možno samo v dobrem medsebojnem odnosu.'
Vse se spreminja in spreminja se tudi naša "normalnost" – in to na področju družbe, družine in partnerstva. Ne moremo mimo tega, da so odnosi danes drugačni, kot so bili nekoč, saj so se spremenile tudi naše vrednote in želje. Dr. Andrej Perko, psiholog: »Danes živimo v dobi postmoderne, ki je tradicionalne vrednote postavila na glavo.« Kaj to pomeni in kako naj bi danes doživljali odnose, pa si lahko preberete spodaj.

Si danes želimo sotočne ljubezni?
O ljubezni se ogromno govori, mogoče se zato iščemo med najrazličnejšimi opredelitvami in se sprašujemo, katera je tista prava za nas. Ali hočemo romantično pravljico, strastne noči, dolge pogovore, udobno življenje, materialne dobrine in kariero ali še vedno sanjarimo o klasični beli obleki, s katero bomo zvesto sledili tradiciji? V ospredju je individualni posameznik, ki se mora zdaj sam odločiti – svobodno. Svoboda pa nam daje malo morje izbire, zato se v njej mimogrede lahko izgubimo.

Slovenski resničnostni šovi – ko se rodi ljubezen
Oči širne slovenske javnosti so že nekaj tednov uprte v dogajanje aktualnega resničnostnega šova Gostilna išče šefa. Posebne pozornosti sta bila vse do včeraj deležna predvsem dva kandidata, Jani Jugovic in Teja Perjet, saj sta vse težje zadrževala čustva naklonjenosti in simpatije, ki so se razvila za zidovi izoliranega sveta. Zdi se prav neverjetno, a privlačnost med tekmovalci v resničnostnih šovih je vse prej kot redek pojav, ki pa v večini primerov po vrnitvi v resnični svet izpuhti prav tako hitro, kot se je pojavila. Za kakšne vrste naklonjenost pravzaprav gre? Za ljubezen, simpatijo, pomanjkanje nežnosti ali preprosto za iskanje pozornosti?

Zdravega ljubosumja ni!
Je ljubosumje lahko za ljubezensko razmerje koristno? Ali partner, ki ni ljubosumen, res ne ljubi dovolj? O tem, ali so kaj ljubosumni, so spregovorili Tina Gaber ter Marjetka in Raay iz skupine Tangels.