bariera

Zakaj je kožna bariera pomembna in kako jo učinkovito zaščititi?
Kožna bariera je ključna za zdravje vaše kože, saj deluje kot zaščita pred zunanjimi dejavniki, kot so bakterije, onesnaževala in škodljivi UV žarki. Čeprav je to ena izmed najbolj pomembnih funkcij vaše kože, mnogi ljudje pogosto zanemarjajo njeno zaščito in negovanje. V tem članku bomo raziskali, kaj je kožna bariera, zakaj je pomembna in kako jo učinkovito zaščititi.

Občutljiva, suha in razdražena koža
Občutljiva koža je pogosto samodiagnosticirano stanje. Po oceni ima 50 odstotkov žensk in 40 odstotkov moških do neke mere občutljivo kožo. To opišejo kot stanje, ko je koža zelo srbeča, neprijetna, rdeča ali suha. Vročina in mraz, pa tudi nepravilna nega, stanje še poslabšajo. Toda kaj točno je občutljiva in razdražena koža in zakaj se koža tako odzove?

Imate akne? S tem stanje le še poslabšate
Okoli pet odstotkov žensk se sooča z aknami. Kakšna dnevna nega, izdelki, ličila in prehrana so primerni ob aknasti koži in kaj stanje še poslabša, je pojasnila kozmetičarka in specialistka za nego zrele in problematične kože, Mojca Rode.

Strokovnjakinja razkriva vse, kar morate vedeti o negi kože pozimi
Mrzlo zimsko obdobje marsikomu prinaša težave s kožo. Še bolj suha in razdražena koža, povečana rdečica, neprijetni občutki zatezanja in pusta, izsušena koža. To še predobro občutite vsi, ki imate že v drugih razmerah suho in občutljivo kožo.

Mikrobiota kože: kakšen je njen pomen in kako na njo vpliva kozmetika?
Koža je največji in najtežji organ, njena površina pri odraslem človeku meri do 2 m2 in tehta do 10 kg. Njena primarna naloga je zaščita organizma pred vplivi različnih dejavnikov iz okolja, poleg tega pa predstavlja tudi imunsko bariero. Koža skupaj z mikroorganizmi, ki jo naseljujejo, tvori t. i. biološko bariero in omogoča normalno delovanje imunskega sistema. Skupek vseh mikroorganizmov, ki se nahajajo na koži, imenujemo kožna mikrobiota.

Ali zdravo sončenje res obstaja?
Zadnja leta je izpostavljanje soncu vse bolj aktualna tema. Ali je izpostavljanje soncu zdravo? Škodljivo? Kako sončni žarki vplivajo na našo kožo? Kaj pa tvorba D vitamina?

Kakšen je pravilni vrstni red uporabe izdelkov za nego kože?
Vse se zavedamo, kako zelo pomembna je pravilna nega kože, obenem pa se marsikatera pri tem sooča z vprašanjem, kje začeti? Ali je pomembno v kakšnem vrstnem redu nanašamo izdelke? Kaj sledi, potem ko smo odstranile vsa ličila in očistile obraz? O vsem tem je pred kratkim spregovoril slavni dermatolog dr. Lancer, ki skrbi za mladostno in sijočo kožo zvezdnic, kot sta Kim Kardashian in Victoria Beckham.

Vse, kar morate vedeti o 'anti-age' negi kože
Ko gre za nego kože, je na spletu toliko informacij in 'strokovnjakov', da je včasih res težko vedeti, kaj je res in kaj ne. Zlasti če je to področje, ki ga ne poznamo najbolje. Čeprav je nega kože nekaj, čemur bi morale določeno mero pozornosti namenjati tudi v dvajsetih letih, kot je ta še čvrsta in mladostna, pa jo pogosto začnemo 'opažati' šele, ko pridemo v trideseta leta. O tem, kdaj bi morale začeti anti-age rutino, na katere sestavine bi morale biti pozorne v boju proti staranju in kaj narediti, če naša koža katere od sestavin ne prenaša najbolje, smo se pogovarjali z Lauro Sardinšek, ki že vrsto let deluje na področju pomlajevalnih tretmajev in medicinske kozmetike. Ta je za naš portal odgovorila na najpogostejša vprašanja o anti-age negi kože.

Najboljši nasveti in izdelki za nego kože
Koža je eden izmed naših največjih organov in predstavlja obrambo pred zunanjimi dejavniki. Sestavljena je iz treh slojev: povrhnjica, usnjica in podkožje. Glavna naloga kože je, da nas ščiti pred vdorom bakterij, virusov, UV-žarkov in pred raznimi kemikalijami.

Strokovnjakinja svetuje, kakšna je pravilna nega suhe kože
Suha koža in z njo povezani občutki neudobja so zelo pogosta težava. Neprijeten občutek zatezanja, iskanje novih krem, ki bodo dajale prijeten in bogat občutek, luščenje kože ali celo srbečica in občutljivost sta pri suhi koži pogosto prisotna. Stanje pa se običajno poslabša v jesensko-zimskem obdobju, ki je pred nami.

S prehrano do mladostnega videza kože z nasveti strokovnjakinje
Ali s prehrano res lahko vplivamo na staranje? Ali, bolje rečeno, na pomlajevanje in čvrstost kože? Celo na globino gub? Na sijočo, svežo polt, polno energije? Vsekakor! Ekstrinzično ali prezgodnje vidno staranje je posledica našega življenjskega sloga. Spanje, stres, predelana hrana in aditivi v hrani, kava, cigareti, alkohol in izpostavljanje soncu ključno vplivajo na naše počutje, zdravje in videz. Prehrana je eden štirih ključnih stebrov pomlajevalnega življenjskega sloga.

Poškodovana kožna bariera: kako izboljšati stanje?
Suha koža? Izsušena? Občutljiva? Nikakor ne najdete ustrezne kozmetike? Vaša koža ob nanosu novih produktov hitro reagira? Vas spremlja neprijeten občutek zatezanja? Ste obupali nad iskanjem kozmetike?

Kako do zdrave in sijoče kože za vse življenje
Zdrava in sijoča koža je nekaj, kar si želijo vsi, ki me obiščejo. Težave, ki vas pestijo, pa so zelo, zelo različne. Od nečiste kože, ki še zdaleč ni le težava najstnikov, do preobčutljive, suhe kože z rdečico, hiperpigmentacije, gubice, upad čvrstosti kože, in kar je zelo pogosto, preplet različnih problematik istočasno.

Na vlažnost kože ne moremo vplivati s pitjem vode
Mraz, suhi ogrevani prostori in temperaturne spremembe močno vplivajo na stanje in počutje naše kože. Relativna vlaga v ozračju je nizka, to pa posledično vpliva na (prenizko) stopnjo vlage v koži. Zelo veliko ljudi ima v zimskem času večje težave s kožo, saj je zaradi klimatskih sprememb ta bolj suha. Kar je tudi razlog, da potrebuje dodatno nego. Dodatno vlaženje, dodatno hranje in dodatno zaščito.

Do sveže in sijoče kože brez cirkusa
Dodajanje številnih nanosov krem in podlag, mešanje tonikov in serumov ter izbira pravih kombinacij različnih vrst kozmetike je lahko tudi utrudljiv proces. Ne samo za tvojo kožo, ampak predvsem zate. Poenostavi svoj lepotni tretma – tvoja koža potrebuje predvsem ustrezno hidracijo!

O povečanju prsi krožijo številni miti, kakšna pa je resnica?
Mitov o povečanju prsi je veliko, krožijo po vseh družbenih omrežjih in dobivajo včasih že kar smešne razsežnosti. O najpogostejših se je razpisal estetski kirurg Andrej Testen, ki razkriva tudi to, ali prsni vsadki lahko vplivajo na dojenje in ali jih je po 10 letih treba res zamenjati.

39-letna Mija zaradi tašče zapustila moža
Zlobne, neprijazne, sitne ali vsiljive? Mit o zoprnih taščah, ki grenijo življenja, ni iz trte zvit, saj gre za enega bolj zapletenih odnosov, ki velikokrat pripelje tudi do težjih konfliktov v partnerstvu. Le malo je srečnih posameznic, ki jim tašča predstavlja drugo mamo, a to so svetle izjeme, ki potrjujejo pravilo. Kako sploh vzpostaviti odnos s taščo in kako se vesti v primeru nesoglasij, si preberite v sledečih nasvetih.

Kako izbrati pravo kozmetiko zase?
S tem vprašanjem se na tisoče žensk sooča po svetu vsak dan. To je vsekakor tudi eno najbolj pogostih vprašanj, ki mi jih postavljate. In nanj ni enostavnega odgovora, še posebno če si želite res preparate, pisane na kožo prav vam oz točno določene rezultate.