genski zapis

Telovadba lahko pripomore k zdravi, sijoči in mladostni koži
Kako na videz in zdravje kože vpliva redna telesna aktivnost, katera vadba je najboljša za bolj čvrsto, napeto in elastično kožo ter kakšna je ustrezna nega preznojene kože? Odgovarjata priznan dermatolog Igor Bartenjev in specializantka dermatologije Ana Benkovič.

Sodelujte v nagradni igri in se potegujte za super nagrade
Hladni zimski večeri so kot nalašč za sproščanje v udobju domačega kavča in ogled kakšnega zanimivega filma ali serije. Še toliko bolj prija, če se lahko med gledanjem priljubljenih vsebin privijemo v objem ljubljene osebe in si tako v duhu prihajajočega dneva zaljubljenih pričaramo popoln zmenek. Se strinjate? Če med brskanjem po programski shemi ne najdete nič po vašem okusu, brez skrbi. Na VOYO se skriva prava zakladnica tujih in originalnih serij domače produkcije ter pester izbor romantičnih filmov za dragocene urice v dvoje. Za češnjo na vrhu torte potrebujete le še kakšno dišečo svečko in skledo slastnih kokic. In ker popolnega zmenka brez okusnih prigrizkov preprosto ni, vas pozivamo, da izberete svojega favorita med njimi in se potegujete za privlačne nagrade!

Ste vedele, da vse to vpliva na staranje kože?
Staranje kože in našega celega telesa se pravzaprav začne že v trenutku, ko se rodimo. Vidne posledice pa se pokažejo šele leta kasneje.

Kaj nas čaka v prihodnje?
Kakšna je možnost, da zbolim za rakom? Obstaja pri meni velika verjetnost za Alzheimerjevo bolezen? Mi grozi hipertenzija? Na vsa ta vprašanja, zdaj lahko dobite odgovor. Preberite kako!

Obeta se razkritje skrivnosti dolgega življenja
Morda bomo kmalu izvedeli, kaj je ključ do dolgega življenja. Prihodnje leto se namreč obeta tekmovanje, ki ga organizira fundacija Genomics X Prize, tekmovalci pa bodo poskušali razvozlati, kateri geni omogočajo dolgo življenje brez bolezni. Kot prva se je že prijavila ekipa iz Amerike. Tekmovanje se bo začelo septembra 2013. Rok za prijavo ekip, določen s pravilnikom fundacije Archon Genomics X Prize, je maj 2013.

Znanstveniki razkrili genski zapis paradižnika
Znanstveniki iz 14 držav so razkrili genski zapis paradižnika. Odkrili so, da ima okoli 35.000 genov, genski zapis divjega paradižnika, ki raste v Južni Ameriki, in tistega, ki ga prodajajo v trgovinah, pa se razlikuje le za 0,6 odstotka. Ocenjujejo, da bo odkritje prispevalo k izboljšanju okusa in večji obstojnosti plodov.

Kako geni vplivajo na hujšanje
Odvečni kilogrami niso odvisni zgolj od stresnega življenjskega sloga, nepravilne prehrane in pomanjkanja telesne aktivnosti. Geni namreč k razvoju debelosti prispevajo kar od 40 do 70 odstotkov, kar potrjuje tudi dejstvo, da se rezultati dobro znanih množičnih diet med seboj močno razlikujejo. Če želimo izgubiti telesno težo, moramo zato upoštevati individualni genetski zapis, s pomočjo katerega lahko izgubimo kar 2- do 3-krat več kilogramov kot pri običajni dieti.