panični napadi

PMDD ni "samo" PMS: resna motnja, ki vpliva na življenje
Predmenstrualna disforična motnja (PMDD) lahko močno vpliva na kakovost življenja. Kakšni so znaki in kako si lahko pomagajo ženske, je razložila licencirana svetovalka za naravno plodnost, RDT-terapevtka in dipl. med. sestra, Alison Kogoj.

Afera jo je stala zakona, šest mesecev ni mogla iz hiše
Ena najlepših hollywoodskih igralk vseh časov je zagotovo Kim Basinger, ki je pred kratkim dopolnila 70 let. V življenju je dosegla neverjeten uspeh, a marsikdo ne ve, da ji ni bilo vedno lahko ...

Bila je seks ikona, danes beži pred ljudmi
Slavna igralka Kim Basinger se na rdeči preprogi ni pojavila že štiri leta, zdaj pa se govori, da bi jo lahko kmalu spet videli na dogodku v Hollywoodu! Njeni oboževalci so se omenjene novice močno razveselili!

Ko pozitivnost postane način za prikrivanje vsega kar se dogaja v nas
Nedvomno ima pozitivna naravnanost v življenju veliko moč, saj se z njeno pomočjo lažje soočamo z vsakodnevnimi izzivi, smo zadovoljnejši, lažje obvladujemo stres in imamo boljše medosebne odnose. A tako kot pri vsaki stvari lahko tudi v tem primeru skrenemo s poti in postanemo obsedeni s prekomernim izpostavljanjem sreče, pozitivizma, deljenjem navdihujočih misli in manter: Vse je super! Srečna sem! Samo pozitivne vibracije, prosim! Znajdemo se v mehurčku navidezne pozitivnosti, ki nas na umetno ustvarjen način drži v stanju lažnega dobrega počutja, kar ima pogosto tudi negativne učinke. Gledati svet le skozi rožnata očala ima lahko precej škodljive posledice tako za duševno zdravje kot tudi za odnose in funkcioniranje v življenju nasploh.

Opozorilni znaki, da ste žrtev psihičnega nasilja
V Sloveniji naj bi nasilje v vsakem trenutku doživljalo kar 20 odstotkov žensk. Za psihičnim nasiljem naj bi trpela vsaka druga ženska, za fizičnim vsaka četrta, na splošno pa nasilje predstavlja enega največjih zdravstvenih problemov.

Kaj morate storiti, če načrtujeta otroka?
Ljudje smo si različni in odločitev za otroka ni vedno povezana z improvizacijo. Nekateri pari se držijo načela, da ko se bo zgodilo, se pač bo in iz tega ne delajo prevelike drame. Tisti, ki imajo radi življenje bolj načrtovano in potrebujejo več občutka kontrole, pa se na prihod otroka skrbno pripravijo. Ne z eno ne z drugo stranjo ni nič narobe, je pa res, da imajo pari, ki se pred prihodom otroka pogovorijo o pomembnih temah, manj možnosti za kasnejše konflikte, nestrinjanja in tudi razhode. Otrok brez vsakega dvoma obrne življenjsko rutino na glavo, spremeni poglede na svet in prestrukturira tudi partnerski odnos. Če sta z najdražjim pred to pomembno prelomnico, je priporočljivo, da razjasnita poglede na sledečih 6 tem.

Resnica o zaroki, ki je vse prej kot pravljična
Mnogo deklet in žensk sanjari o usodnem vprašanju in čudovitem prstanu, a ko se to zares zgodi, sledi padec na realna tla. Strah, tesnoba, morda celo panični napadi. Ali pa ste morda celo med tistimi, ki ste na vprašanje odgovorile z 'ne'?

Ste v stresu?
Doživetje posameznika, ki se pojavi v položaju, ki mu ni kos oziroma se počuti preobremenjenega, z eno besedo imenujemo stres. Današnji hiter tempo življenja nas sili k hitenju in površnemu življenju, naloge in skrbi se kopičijo, življenjski zapleti pa sčasoma presežejo sposobnosti in zmogljivosti. Čezmerni stres povzroča številne zdravstvene težave in lahko vodi v prezgodnjo smrt. Tisti, ki ste mu pogosto izpostavljeni, se z njim čim prej soočite in ga premagajte.