probiotik

Kako jesti in telovaditi med, po in nekaj dni pred menstruacijo?
Kako med menstrualnimi ciklusi prilagoditi prehrano, gibanje in aktivnosti, je pojasnila licencirana svetovalka za naravno plodnost, RDT-terapevtka in dipl. med. sestra, Alison Kogoj.

Kaj je mikrobiomska dieta?
Mikrobiomska dieta je trifazni prehranjevalni režim, katerega glavni namen je pomagati pri izgubi teže z obnovitvijo zdravja črevesja. Temelji na ideji, da uživanje prave hrane pomaga ohranjati zdrav črevesni mikrobiom, kar je pomembno za vaše splošno zdravje.

Pomagajo izboljšati prebavo in imunski sistem
Probiotiki vsebujejo žive organizme, večinoma bakterije in glive, ki pomagajo pri prebavi. Uporabljajo jih za lajšanje določenih prebavnih težav in na splošno za izboljšanje prebave. Nekatere oblike probiotikov lajšajo drisko ali sindrom razdražljivega črevesja, namreč probiotiki v nekaterih fermentiranih živilih, kot je kefir, pomagajo vzpostaviti ravnovesje bakterij v črevesju.

Kava s probiotikom
Prva kava z dodanimi probiotičnimi kulturami odpornimi na vretje in visoke temperature, ki blagodejno učinkuje na vas, a brez kompromisov združuje najboljše vrste kav v harmonično mešanico za vsak dan. Tradicionalna aroma, ki vas osvoji in mešanica, ki poskrbi za vaše notranje ravnovesje.

'Čudežni' napitek, ki pomaga pri boljši prebavi in krepi imunski sistem
Je še kaj lepšega kot začetek dneva ob dišeči skodelici jutranje kave? Marsikdo si brez tega toplega napitka ne predstavlja življenja in največji ljubitelji si skodelico kave radi privoščijo večkrat na dan. Izbira na trgu je ogromna, prav Slovenci pa se lahko pohvalimo z novico, da smo kot prvi na svetu potrošnikom ponudili prav posebno mešanico pražene kave: kavo s probiotiki, ki ima številne pozitivne učinke na naše zdravje.

Z banano nad suhe lase
Se tudi ve spopadate s suhimi lasmi brez leska? Se vam zdi, da ob vsakem potegu glavnika lase še bolj poškodujete in uničite? Čas je, da za njih poskrbite tudi po umivanju. Mehkobo, zdrav lesk in voljnost jim lahko povrnete kar z uporabo banane, ki jo dodate ostalim naravnim sestavinam, ki jih najdemo v domači kuhinji.

Za raven trebušček, kot ga imajo zvezdnice!
Jogurt je eden izmed najbolj okusnih in zdravih prigrizkov, kadar nimamo časa za pripravo zajtrka in ki si ga lahko privoščimo tudi kot sladico. Kremast in prijeten okus pa nista edini dobri lastnosti tega priljubljenega mlečnega izdelka, probiotični jogurti imajo namreč številne pozitivne učinke na zdravje. Torej, ko vas naslednjič zagrabi lakota in nimate časa, da bi si pripravili obrok, zgrabite jogurt in potešite vaš želodček z zdravim in okusnim napitkom!

Kako hrana vpliva na vašo nožnico?
Vsi smo že slišali pregovor, si to, kar ješ, in v nekaterih primerih to vsekakor drži. Ste si kdaj privoščile šparglje in nato opazile, da ima vaš urin močnejši vonj, veliko bolj zaznaven pa je tudi vonj tam spodaj? Morda tega do sedaj še niste vedele, toda določena hrana vpliva na 'zdravje' vaše vagine.

Z antibiotiki jejte jogurt
Antibiotiki naj bi pri vsakem tretjem uživalcu povzročali drisko. A rezultati ene izmed raziskav v Nemčiji so pokazali, da naj bi probiotični jogurt preprečeval te simptome, saj naj bi mikroorganizmi pomagali pri obnavljanju ravnovesja v črevesju in izpodrivali bakterije in viruse, ki so povzročitelji bolezni. Kljub številnim raziskavam, ki so jih strokovnjaki naredili v preteklosti, pa še vedno ni natančno jasno, kakšno je dejansko delovanje probiotičnih bakterij v črevesju.