samomori

Ne morem več živeti z njim
Živijo Brane! NE MOREM VEČ ŽIVETI Z NJIM! Takole je: stara sem 30 let in 10 let živim s partnerjem, s katerim imam občutek, da se mi bo zmešalo! Imava štiriletnega fantka in oba ga imava neskončno rada. Prepirava se ves čas, ni topline, ljubezni, razumevanja ... Seks je katastrofa od samega začetka! Predigre nič, 5 minut ven pa not, njemu pride, in to je to. Stokrat sva se že pogovarjala in kregala okrog tega, pa nič. Njegovi odgovori so: "Nisi sproščena, vsem puncam pred tabo je vedno prišlo, nisem jaz kriv, če tebi ne pride, s tabo je nekaj narobe, toliko časa si imela kot jaz (ta je najboljša), bova tebe jutri zrihtala (aha... ) ..." Seksava enkrat na teden, pa še to samo zato, ker moram (opraviti dolžnost, on pravi). Že najmanj 3 leta razmišljam, kako bi ga zapustila, pa nikakor ne upam narediti tega koraka. Še sama ne vem, česa se tako bojim. Velikokrat je grozil in manipuliral z mojimi čustvi na najbolj podle načine (grozil s samomori itd.). Bojim se, da ne bi več videla mojega malega angelčka. Nikoli mi ni nič naredil (fizično), psihično pa me uničuje! Ne znam načeti pogovora z njim, da bi šla narazen, bojim se posledic, ne vem, kako in kaj ... Brane POMAGAJ!

Umrl avstralski rešitelj samomorilcev
Avstralski moški, znan po tem, da si je vse življenje prizadeval preprečiti samomore, je umrl v 87. letu starosti. Po nekaterih podatkih naj bi preprečil 160 samomorov. Don Ritchie je imel vzdevek "angel globeli", saj je ljudi reševal pred samomori s skokom s pečine The Gap blizu svojega doma v Sydneyju.

Šent opozarja na posledice odločitve vlade
Slovensko združenje za duševno zdravje (ŠENT) opozarja, da je vlada "blokirala" program skupnostne terapije, in svari pred morebitnimi posledicami. Pogostost duševnih motenj in samomorilnosti se namreč v Sloveniji v času vse hujših socialnih stisk povečuje, blokada projekta pa lahko stane življenja, so v združenju zapisali v sporočilu za javnost.

Slovenski najstniki manj posegajo po alkoholu
Rezultati raziskave Z zdravjem povezano vedenje v šolskem obdobju 2010 kažejo, da 40 odstotkov mladostnikov nikoli ne poseže po alkoholnih pijačah, vsaj enkrat tedensko pa alkohol pije okoli 12 odstotkov mladostnikov. Delež mlajših mladostnikov, ki nikoli ne posežejo po alkoholnih pijačah, pa se veča.