spletno nasilje

Zvezdana Mlakar brez filtra povedala, kar jim gre
Zvezdana Mlakar je bila v zadnjem času tako kot mnogi drugi tarča nesramnih in negativnih komentarjev na spletu. Spletno nasilje je resen problem, kateremu je treba narediti konec. Spletnemu nasilju pa želi narediti konec tudi Zvezdana, ki je posnela prav posebno sporočilo za vse tiste, ki brez pomisleka puščajo negativne komentarje pod njenimi objavami.

Strokovnjakinja razkriva, kaj storiti, če postanemo žrtev spletnega nasilja
Nasilje na spletu je postalo pereč problem sodobne družbe, ki s hitrim razvojem tehnologije in široko dostopnostjo interneta pridobiva vse večje razsežnosti.

Tudi zaradi spletnega nasilja lahko izgubimo občutek varnosti
Spletno nasilje je fenomen, ki je značilen predvsem za generacijo Z, ki je odraščala skupaj z internetom in socialnimi omrežji, čeprav se dandanes lahko dogaja komurkoli.

Nevarna napaka, ki jo delamo vsi
Tehnološki razvoj je korenito spremenil naše življenje. Večina poslovne komunikacije se je prenesla v virtualni svet, vse manj se 'v živo' družimo tudi zasebno. Če je bila kavica s prijateljicami nekoč tako rekoč vsakodnevni ritual, je danes prej izjema – pa še takrat ima vsaka pred sabo pametni telefon. Osebne in telefonske pogovore so zamenjali klepeti na različnih družbenih omrežjih in v aplikacijah, tudi večino 'šopinga' opravimo iz udobja domačega naslonjača, kjer smo vedno na varnem. Pa je res tako?

Veronika Podgoršek: 'V mnogih primerih je prav oditi veliko težje in začeti znova. A vedno je pot naprej'
Psihično in fizično nasilje sta izredno travmatična in lahko vodita do zmedenosti, dvomov in vse do tega, da krivimo same sebe. Nasilni partnerji pogosto nadlegujejo in obtožujejo žrtve, in če se iz te situacije ne umaknemo takoj, nam lahko zavestno ali pa nezavestno ostanejo občutki obupa in krivde. Kljub desetletjem ozaveščanja je zavedanje o razširjenosti in posledicah nasilja nad ženskami slabo, napačne predstave so še vedno globoko zakoreninjene. Družba še vedno porazdeli odgovornost za nasilje med storilca in žrtev. Veliko otrok in mladih meni, da fant, ki udari dekle, tako samo izkazuje, da mu je všeč. Veliko ljudi ocenjuje, da je ženska sama kriva, če doživi posilstvo in da je spolno nadlegovanje na delovnem mestu samo izmišljotina žensk brez smisla za humor. Za to, da boste zapustile partnerja, boste potrebovale veliko poguma, toda s svojim dejanjem boste odprle novo poglavje v svojem življenju, ki bo vam in vašim otrokom omogočil lepše življenje in svetlejšo prihodnost.

Spletno nasilje ženskam jemlje vpliv v družbi
Spletno nasilje nad ženskami povzroča, da se ženske umikajo s spleta, kar ogroža demokracijo, ženskam pa jemlje vpliv v družbi, je na seminarju Ženske na spletu: tveganja, ki so jim ženske izpostavljene bolj kot moški - kaj lahko storijo mediji? opozarjala islandska borka za pravice žensk Thordis Elva Thorvaldsdottir.

Domen Valič: v takšni luči ga še niste videli
Domen Valič je v svoji kratki, a bogati karieri igral številne vloge, nismo pa ga vajeni kot nasilnega in posesivnega moškega. Voditelj šova Slovenija ima talent pa se je tokrat pokazal točno v taki luči.