stigmatizirane

Seks za ženske z močnejšo postavo: miti, spolni položaji in nesamozavest
Spolnost je za številne ženske področje, na katerem se marsikatera sooča s številnimi nesamozavestjo. Kaj si bo mislil o mojem zaobljenem trebuhu? Ali ga bo motil moj celulit? Ali mu bo moje telo všeč? To je le nekaj vprašanj, ki se ženskam podijo po glavi ne glede na velikost. Če pa ste ženska močnejše postave, pa so dvomi in nesamozavest, ko gre za seks, lahko še toliko glasnejši.

Iskrena izpoved v oddaji Delovna akcija ganila Slovenijo
V zadnjih letih se vse bolj govori o pomembnosti duševnega zdravja, težave z anksioznostjo in depresijo pa so k sreči vse manj stigmatizirane. O svoji grozljivi izkušnji, ko je padla v brezno depresije, bo v nocojšnji epizodi priljubljene oddaje Delovna akcija spregovorila tudi Mojca Bahč.

Tajka Selan, Cosmedoc: To je 'must have' izdelek 365 dni v letu!
Priljubljena vplivnica Tajka Selan, ki jo večina njenih sledilcev na družbenem omrežju Instagram pozna kot Cosmedoc, se je v nego kože zaljubila že v najstniških letih, zanimanje zanjo pa je z leti le še raslo. Tako je danes Tajka ena tistih, na katero se z vprašanji o koži obračajo številne pripadnice ženskega spola. "Tema, ki vedno prejme veliko pozornosti, so akne. Akne so bolezen, s katero se sreča kar 90 odstotkov žensk v svojem življenju," pravi in doda, da so v današnjem času največja težava nerealna pričakovanja, ki nam jih vzbuja samo oglaševanje kozmetičnih izdelkov. "Žal kozmetični izdelki niso čarobna palčka, ki bo izbrisala gube ali pa iz danes na jutri pozdravila akne."

Za družbo so 'stare device'
Huang Yuanyuan je 29-letna radijska moderatorka, ki se je pred leti iz mesteca na severu Kitajske preselila v Peking. Kljub temu, da je izobražena, da dobro zasluži in uživa življenje, pa v kitajski družbi velja za 'ostanek ženske populacije' in to zgolj zato, ker še ni poročena in nima partnerja. Vendar Huang ni edina, ki se mora vsakodnevno identificirati s tem izrazom. Po podatkih kitajskega statističnega urada je izobraženih samskih žensk v poznih dvajsetih in v tridesetih letih vse več. Čeprav same nimajo nobenih težav s samskim stanom, pa čutijo vse večji pritisk družine, družbe in celo države – ti od žensk po tradiciji namreč zahtevajo, da se poročijo čim mlajše.

Živeti z epilepsijo
31-letni Marko Sila že deveto leto sobiva z epilepsijo. Prvi napad je dobil med učenjem, na srečo ni bil sam in dobil je hitro pomoč. Od takrat se je Povirčan naučil življenja z zahrbtno boleznijo, ki prizadene kar pet odstotkov prebivalstva in se tako uvršča med najpogostejše bolezni možganov. Zdravil zanjo še nimamo, lahko pa lajšamo napade in njihovo pogostost.

Do nedolžnosti v le petih minutah
Človeška domišljija ne pozna meja, tako je na trgu mogoče kupiti marsikaj, med drugim tudi umetno deviško kožico oziroma himen. Ženske jo lahko uporabijo v različne namene, v paketu sta namreč dve umetni "membrani", ki ju preprosto namestite v nožnico, "krvaveti" pa začnete po 15 minutah spolnega odnosa. Poglejte podrobnosti.

Dva prsta v nožnico – barbarsko preiskovanje posilstev
V Indiji nekateri zdravniki še danes izvajajo nazadnjaško prakso, s katero preverjajo, ali je bilo dekle ali ženska posiljena. Ali je deviška kožica nedotaknjena preverjajo tako, da dva prsta potisnejo v nožnico domnevne žrtve. Na podlagi tega naj bi ugotavljali, ali je dekle vajeno spolnih odnosov in ali je promiskuitetna.

Okrogla lepota na ogled
Razbijati lepotne standarde ni lahko, za to si prizadevajo nekatere manekenke, ki so na lastni koži izkusile surovost modnega sveta ter posamezniki, ki ne prenesejo družbeno ustaljenih in vsiljenih estetskih meril. Med temi je fotograf Yossi Loloi.

Slovenke priznale, s kolikimi so spale
Številne raziskave so potrdile, da vsaka tretja ženska laže o številu seksualnih partnerjev. To se še posebej intenzivno dogaja na začetku ljubezenskega razmerja, ko skrbno skrivajo, s koliko moškimi so se zabavale v postelji svoje spalnice.

Salome: Prvič pred starši v oblekici
Mimo so časi, ko se o spremembi spola ni govorilo, a kljub temu ostaja tema tabu, osebe, ki gredo skozi ta proces, pa stigmatizirane. Zato tisti, ki se javno razkrijejo in povedo svoje zgodbe, pokažejo veliko mero poguma.