taborišče

Ko se ponovno srečata, ugotovita, da sta si bila vedno usojena
Razkrivamo seznam večernih filmov za prihajajoči vikend od 4. do 6. aprila, ki se bodo predvajali na POP TV, KANAL A in KINO.

Pred 80 leti so ugasnili plameni pekla na Zemlji
Vsako leto 27. januarja obeležujemo svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Na ta dan je vojska Rdeče armade osvobodila nemško koncentracijsko taborišče Auschwitz-Birkenau, v katerem je po krivici umrlo 1,1 milijona ljudi, med njimi približno 1600 Slovenk in Slovencev.

Se ga spomnite? Danes ni več videti tako!
27-letni britanski igralec Asa Butterfield je priznan filmski igralec, ki je že pri svojih zgodnjih 10 letih dosegel slavo z glavno vlogo v vojni drami Deček v črtasti pižami. 16 let kasneje je še vedno med najbolj zaželenimi igralci, vendar kljub slavi ostaja zelo zaseben glede svojega osebnega življenja. Prosti čas najraje preživlja ob igranju videoiger, saj je to ena izmed njegovih največjih strasti.

Nicole Kidman padla na snemanju, tekla je kri
Nicole Kidman je imela nesrečo na snemanju prihajajočega filma.

Takšen bo TV program na silvestrovo
Pred nami je najdaljša noč v letu, ki jo bodo nekateri pričakali na (pretoplih) ulicah mest, spet drugi pa bodo polnoč raje pričakali v družbi družine in prijateljev doma. Spodaj vam ponujamo nekaj idej za TV program na silvestrovo, da bo večer minil v še prijetnejšem vzdušju.

Po grozovitem mučenju so za Nadjo izginile vse sledi!
Članico ruske glasbene skupine Pussy Riots Nadeždo Tolokonikovo, znane tudi kot Nadja, so poslali 4.500 kilometrov stran od Moskve v delovno taborišče v Sibriji. Se ponavlja Stalinov vzorec?

Okronali prvo miss, ki je preživela holokavst
V izraelskem mestu Haifa so pred dnevi izbrali prvo miss, ki je preživela holokavst med drugo svetovno vojno. Udeleženke tekmovanja so bile stare od 74 do 97 let, tekmovanje pa tokrat ni temeljilo na zunanjem videzu, temveč na presunljivih zgodbah tekmovalk. Žirantov in občinstva se je najbolj dotaknila življenjska zgodba 79-letne Have Herškovic, ki so jo leta 1941 nasilno pregnali iz Romunije in jo za tri leta zaprli v koncentrancijsko taborišče v takratni Sovjetski zvezi. Z izborom so želeli organizatorji opozoriti na pomen življenja, a je bilo poleg pozitivnega odziva v javnosti zaznati tudi številne negativne kritike. Mnogim se je izbor preživelih žrtev namreč zdel neprimeren in celo poniževalen.

Petina mladih Nemcev ne ve, kaj je bil Auschwitz
Vsak peti mlad Nemec ne ve, da je bil Auschwitz nacistično koncentracijsko taborišče, je pokazala raziskava, ki so jo v Nemčiji objavili dva dni pred mednarodnim dnevom spomina na holokavst. Raziskava, ki jo je predstavila revija Stern, je sicer pokazala, da je 90 odstotkov vprašanih vedelo za to zloglasno taborišče.