Lepi lasje bodo zrasli samo s pravilno nego in uporabo primernih izdelkov. V prvi vrsti si jih je treba redno umivati in Tomaž Turk opaža, da si večina premalokrat umiva lase.
"V Sloveniji velja prepričanje, da si je škodljivo večkrat umivati lase, kar nikakor ne drži. Če si jih ne umivamo redno, je lasišče lahko preveč umazano in ne diha. Tedaj se lahko pojavi prhljaj in lasje začnejo izpadati," je opozoril. Zato priporoča bolj pogosto umivanje las kot zgolj na vsake tri ali štiri dni. "Sam si vsakodnevno umivam lase, ko samo enkrat na hitro nanesem šampon in zatem še balzam," je razložil.
Če si lase umivate na tri, štiri ali celo več dni, ne govorimo več o mastnih, temveč umazanih laseh, saj živimo v dokaj onesnaženem okolju. "Če si las ne peremo dovolj pogosto, lahko hitreje izpadajo, lasišče ne diha, pojavi se prhljaj," je opozoril. Predvsem mora biti dobro negovano lasišče – tedaj bodo tudi lasje lepi.
Kaj je trening las?
Zadnje čase je na družbenih omrežjih vedno bolj priljubljen t. i. trening las, proces postopnega podaljševanja časa med dvema umivanjema. Po tej teoriji naj bi se namreč lasišče prilagodilo redkejšemu umivanju in proizvajalo manj olja, kar pomeni, da se lasje ne bodo tako hitro mastili. Celotna teorija je postala viralna tudi na TikToku, kjer je uporabnica z vzdevkom @HayleeJ odkrila, da si ni umila las že 25 dni, ti pa so še vedno videti sveže.
Pojasnila je, da si lase namesto na vsake štiri dni umije le enkrat na mesec, zato trdi, da je njeno lasišče vajeno takega režima. Mnenja strokovnjakov glede takšne nege las pa so deljena. Namreč po mnenju nekaterih strokovnjakov za lase se lahko zgodi, da če si boste lase umivali redkeje, bo lasišče proizvajalo manj olja in lasje ne bodo tako hitro mastni.
"Svoje lasišče lahko trenirate, da proizvaja manj maščobe tako, da odstranite vse sušilne sestavine, kot so sulfati in alkohol, kar vključuje lake za lase, suhe šampone in kreme za teksturo," je za Glamour pojasnila Hannah Gaboardi. Dodaja, da lahko prekomerno umivanje las odstrani naravna olja z lasišča in spodbudi njegovo prekomerno proizvodnjo, da se nadomesti suhost.
Po drugi strani pa olje ni edina stvar, ki jo ob tuširanju izperemo iz las. Kot je že omenil Tomaž Turk, je tu tudi umazanija, ki se kopiči čez dan, onesnaženost okolja in odmrle kožne celice, ki jih je treba upoštevati.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV