Temni podočnjaki so nadloga, s katero se bori skoraj vsaka ženska. Zaradi hitrega tempa življenja so postali že stalni spremljevalci marsikaterega obraza, ki na žalost niso popolnoma odpravljivi. Za lajšanje črnih kolobarjev pod očmi si nekatere pomagajo z rezinami kumar, ki jih polagajo na veke, druge posegajo po kozmetičnih izdelkih, ki obljubljajo, da bodo rešili težavo (in nekateri tudi jo, le da se to ne zgodi čez noč, ampak je potreben čas), marsikatera pa področji okoli oči skriva pod ličili. Tiste, ki niso pripravljene čakati več tednov na prve rezultate, pa si pomagajo s polnili. O priljubljenem lepotnem postopku smo se pogovarjali z estetskim kirurgom Andrejem Testenom, ki nam je zaupal nekaj ključnih informacij, ki jih mora vedeti vsaka, ki razmišlja o postopku.
Ločiti je treba, za kakšno vrsto podočnjakov gre
"Podočnjaki so seveda velik estetski problem, saj človeka navidez postarajo ali naredijo navidezno utrujenega. Treba pa je ločiti, za kakšno vrsto podočnjakov gre. Kot podočnjake lahko razumemo maščobne vrečke, temne kolobarje ali odvečno in zgubano kožo," pojasnjuje in dodaja, da gre v primeru temnih kolobarjev pod očmi za prosevanje orbikularne mišice skozi tenko kožo. "Polnila se nad mišico ne sme dati, saj to povzroča otekanje in modrikasto prosevanje polnila. Kar je še bolj moteče. Za drobne gubice pride najbolj v poštev ionska plazma ali hialuronska kislina kot polnilo. Za maščobne vrečke pa je rešitev ali uporaba hialuronske kisline (filerja) ali pa operacija, kjer se maščobo odstrani ali prerazporedi." Učinek traja na tem mestu najdlje, saj je tu zelo malo encima, ki razgrajuje hialuronsko kislino. Tako je povprečno učinek viden leto dni.
"Najpogosteje se pojavijo modrice po aplikaciji polnila, saj je področje močno prepleteno s kapilarami. Resni zapleti na tem mestu so redki," poudarja Andrej Testen in pojasnjuje, da so cene lepotnega postopka različne in predvsem odvisne od tega, koliko polnila se uporabi. "Večkrat ni problem samo meja med odvečno maščobo okoli očesa in ličnicami, velikokrat so prazne tudi ličnice, ki jim je treba povrniti volumen. Tako se cene gibljejo od 300 do 600 evrov, sicer pa je po navadi 300 evrov dovolj, da se opazi razliko. To je tudi moje priporočilo. Polnilo je namreč vedno moč dodati, prav tako je to lažje, kot pa polnilo razgrajevati, v kolikor je porabljenega preveč polnila in stranki videz ni všeč. V estetiki je še vedno prisotno vodilo: manj je več."
Za polnilo se odloča vedno več Slovenk in Slovencev
"Vsake toliko kakšna slika na Instagramu ali drugih družbenih omrežjih preseneti (večinoma gre za kakšne ruske strani) s količino uporabljenih polnil, kar se vidi kot prekomerna napihnjenost. A je tega, hvala bogu, malo. Večina mojih strank si želi naravnega videza. Se pravi, da se le nekoliko pomladijo in v želji, da se opazovalci čudijo, kako dobro je videti za svoja leta. Da so videti naravno."
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV