Večina nas o sestavinah, ki so v kozmetičnih izdelkih ne razmišlja in slepo verjamemo, da če je nekaj naprodaj, potem to pomeni, da je varno. A to ne drži in ličila in ostali kozmetični izdelki so eden izmed glavnih virov naše izpostavljenosti kemikalijam.
In če ste bile do sedaj prepričane, da so te kemične stvari nepogrešljive v boju proti gubicam, Nadia Neumann v svoji knjigi 'S prehrano do naravno čudovite kože' razkriva, da niso nič učinkovitejše od naravnih sestavin, kot so olja, maslo ali zelišča, ki vsebujejo koristne snovi za kožo ter jo hranijo, plemenitijo in varujejo.
Pred kemikalijami se lahko obvarujete tako, da se izobrazite o tem, katere nezdrave kemikalije se skrivajo v izdelkih ter se spoznate z domačimi pripravki za nego kože. Sestavine zanje se namreč že skrivajo v vaši domači shrambi.
MASLO
Maslo lahko služi kot zelo gost losjon, ki kožo vlaži s hranljivimi lipidi, je poln vitaminov, med njimi varovalnih antioksidantov vitaminov A, C in E. Nadia za izdelavo domače kozmetike priporoča uporabo karitejevega, kakavovega in mangovega masla ali masla iz semen kokuma.
OLJE
Olje za nego kože služi kot tekoča maščoba in jo tako kot maslo hrani in vlaži, obeme pa ji nudi tudi nujno potrebne vitamine in varovalne antioksidante.
Če je vaša koža nagnjena k madežem je priporočljiva uporaba olja grozdnih pešk, konopljinega in bučnega olja ali olja aleksandrijskega lovorja.
Za mastno kožo se priporoča uporaba jojobinega in šipkovega olja ter olja grozdnih pešk.
Za zrelo kožo je priporočljiva uporaba olja iz jedrc mareličnih koščic, arganovega in šipkovega olja, medtem ko suha koža potrebuje nego, ki jo zagotavljajo avokadovo olje, olje iz jedrc mareličnih koščic in olje (primerno tudi za občutljivo in razdraženo kožo) iz sladkih mandljev.
ETERIČNA OLJA
Eterična olja so v obliki drobnih kapljic v različnih delih rastlin: v cvetovih, sadežih, semenih, listih, skorji, koreninah, mahovih. Rastline jih potrebujejo za svoje življenje, saj z njimi privabljajo opraševalce in odganjajo neželene mikroorganizme. Eterična olja delujejo pozitivno na vse naše ravni – telesno, čustveno, duševno, duhovno, z njimi pa omilimo tudi mnoge kožne težave. Seveda se moramo zavedati, da je potrebno kožo negovati tudi 'od znotraj', s pravilno prehrano in prenehanjem škodljivih življenjskih navad. Naša koža bo brez kompromisov pokazala, kakšno je naše notranje stanje.
GLINA
Glina kožo globinsko očisti vseh nečistoč, z nje odstrani alergene in ostale kemijske sestavine, ki so prisotne v večini kozmetičnih preparatov. Posledično glina pomirja razdraženo kožo ter ponovno vzpostavi ravnovesje, kar je predpogoj za nadaljnjo nego. Še posebej je primerna za nečisto, mastno, vneto ali srbečo kožo, za akne in izpuščaje. Lahko jo uporabljamo tudi za suho kožo, vendar jo na obrazu pustimo krajši čas in ga potem namažemo z vlažilno kremo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV