December je zagotovo najbolj živahen mesec, saj nas čaka malo morje opravkov, od okraševanja, nakupovanja daril, priprave večerij in peke sladkih dobrot, za piko na i pa se kot po tekočem traku vrstijo razna praznovanja, družinska srečanja in novoletne zabave. A čeprav gre za prijetne opravke in doživetja, nas lahko še kako izčrpajo, posledice stresa in neprespanih noči pa se poznajo ne le na našem počutju, ampak tudi na obrazu. Koža je videti uvela in brez leska, oči zabuhle in utrujene, pod očmi pa se pojavijo temni kolobarji, kar nas na videz postara za kar nekaj let. Seveda pa se utrujene oči in podočnjaki ne pojavljajo le v (pred)prazničnem času in tudi ne le zaradi utrujenosti.
Zakaj se pojavijo podočnjaki?
Res je, da so neprespane noči, večurno strmenje v računalniški zaslon in kronična utrujenost med najbolj pogostimi razlogi za pojav podočnjakov, kar verjetno še kako dobro veste tudi mame majhnih otrok, a še zdaleč niso edini. Običajno so podočnjaki povezani s podedovanimi konstitucijskimi lastnostmi posameznika, povezujejo jih tudi s slabokrvnostjo, pomanjkanjem mineralov in dehidracijo, pa tudi z alergijami in nekaterimi drugimi bolezenskimi stanji, med drugim sladkorno boleznijo, anemijo, motnjami v delovanju ščitnice ter z boleznimi jeter in ledvic. Pri ženskah se podočnjaki pogosto pojavijo v času menstruacije, v nosečnosti in menopavzi, saj se v koži zaradi hormonskih sprememb dogajajo velike spremembe. Med možne vzroke za pojav podočnjakov štejemo tudi slabe navade, kot so pitje alkohola in kave, kajenje in nezdravo prehranjevanje.
Zdrav življenjski slog je izjemnega pomena
Podočnjakov se v celoti in trajno ni mogoče znebiti, sploh če so posledica genske zasnove ali bolezenskih stanj, kljub temu pa z nekaj preprostimi spremembami v našem življenjskem slogu lahko njihov videz omilimo in bistveno pripomoremo k spočitemu obrazu in bolj napeti koži okoli oči. Za začetek je pomembno, da telesu zagotovimo dovolj spanca, za boljše delovanje limfnega sistema pa je priporočljivo spati z dvignjenim vzglavjem. Ravno tako ne smemo pozabiti na zadostno količino vode in uravnoteženo prehrano. Ta naj vsebuje veliko vitaminov A, C, E in K, železa in folne kisline, priporočljivo pa je zmanjšati tudi vnos soli. K bolj spočitim očem bo pripomoglo tudi redno gibanje na svežem zraku in izogibanje stresu. Ker pa so vzroki za pojav podočnjakov različni, je najprej treba ugotoviti razlog in šele nato ustrezno ukrepati.
Kako omiliti videz podočnjakov?
Da bi se znebile podočnjakov ali vsaj omilile njihov videz, se vedno več predstavnic nežnejšega spola odloča za osvežitev obraza s pomočjo filerjev, najbolj priročna in cenovno ugodna pa je uporaba namenskih kozmetičnih izdelkov. V prvi vrsti moramo seveda skrbeti za redno in ustrezno čiščenje ter nego kože s kakovostnimi in prilagojenimi izdelki, posebno pozornost pa nameniti skrbi za tanko in občutljivo kožo okoli oči.
Hitra in učinkovita rešitev za vsak dan
Če ne glede na naš trud, zdravo življenje in ustrezno nego podočnjaki še kar vztrajajo, pa je idealna rešitev uporaba kakovostnega korektorja, ki bo učinkovito prekril temne kolobarje in rdečico pod očmi, pa tudi mozolje, pigmentne madeže in druge nepravilnosti na koži. Vsebuje namreč barvne pigmente, ki kožo optično posvetlijo in prekrijejo njene nepravilnosti. Korektorji so običajno na voljo v obliki svinčnikov ali kremne tekočine.
A ob poplavi tovrstnih izdelkov na trgu se poraja vprašanje – katerega izbrati? Za začetek je pomembno, da preverimo, katere sestavine vsebuje izdelek, da bo zares ustrezal potrebam naše kože. Če je koža suha, bo najboljša izbira tekoči ali kremni korektor. Če je koža mešana ali nagnjena k nečistočam, mora biti izdelek nekomedogen in ne sme mašiti por. Kaj pa, če obstaja izdelek, ki je kar vse v enem? Korektor za nego okrog oči NIVEA Cellular 3 v 1 nudi popolno kombinacijo vlažilne nege z anti-age učinkom in korektorja, ki prekriva podočnjake in nepravilnosti. Z visokokakovostnimi barvnimi pigmenti učinkovito prekrije podočnjake in z močjo čistega hialurona zmanjšuje gube. Korektorji so na voljo v treh odtenkih: svetlem, srednjem in temnem, ki se z visokokakovostnimi barvnimi pigmenti popolnoma prilagodijo našemu tenu za učinkovito in hitro prekrivanje nepravilnosti na obrazu kadar koli in kjer koli. Če nismo prepričane, kateri odtenek izbrati, je najbolje, da se odločimo za svetlejšega. Za sijočo in lepo polt pa je priporočljiva kombinacija izdelkov iz linije NIVEA Celluar 3 v 1, ki združujejo bogato nego z naravnim prekrivanjem: tonirani serum, korektor in negovalna balzinica.
Kako pravilno nanesemo korektor?
Za začetek moramo obraz temeljito očistiti in osušiti. Nato na kožo nanesemo plast dnevne kreme, počakamo, da se vpije, šele nato korektor za nego okrog oči NIVEA Cellular 3 v 1 s klikom prenesemo na mehko in nežno blazinico za nanos in ga s konicami prstov nežno vtapkamo pod oči od znotraj navzven. Lahko uporabimo tudi gobico za nanašanje ličil ali čopič, da korektor zabrišemo. Z nekaj spretnosti lahko s korektorjem poudarimo tudi obrazne konture. Če se odločimo tudi za uporabo tekočega pudra, ga je smiselno nanesti pred korektorjem.
Korektor s trojnim delovanjem bo torej poskrbel, da bomo ne glede na natrpan urnik, število neprespanih noči ali kakšen drug razlog vsak dan videti sveže in spočite z enakomerno, mehko in sijočo kožo, o temnih kolobarjih pa ne bo ne duha ne sluha. Tako bomo tudi na novoletnih zabavah zasijale. Pa še namig – korektor je tudi odlično božično darilo za prijateljico, sestro ali mamo.
Sponzorirana vsebina