Zadovoljna.si
Obraz

Lepota

Vse, kar morate vedeti o laminaciji obrvi

Špela Zupan
04. 09. 2022 08.06
1

Za novejši trend v lepotni industriji, ki omogoča bolj obvladljive in polne obrvi, se odločajo tudi Slovenke. Gre za laminacijo, postopek, ki se je iz Rusije razširil v zahodni svet in ki postaja vse bolj priljubljen tudi pri nas.

"Storitev je pri nas relativno mlada in sama jo izvajam skoraj dve leti. A najprej sem jo seveda testirala. Slabo leto sem na bližnjih preizkušala delovanje produktov in analizirala rezultate glede na obnašanje dlačic ob različno dolgi izpostavljenosti delovanja produktov kakšna je njihova kvaliteta, gostota, kako dolgo se obdrži učinek in podobno. Šele nato sem začela laminacijo obrvi poučevati," je pojasnila certificirana strokovnjakinja za podaljševanje trepalnic, oblikovanje naravnih obrvi in vihanje trepalnic Nives Špehar. Po njenih opažanjih se za laminacijo odločajo različni tipi žensk, ki pa jim je skupno, da jim obrvi predstavljajo pomemben del obraza. "In res so obrvi uokvirjajo obraz," je poudarila. Takoj, ko se je pojavila pri nas, so jo sprva želele preizkusiti mlajše, ki so spremljale lepotne trende, zdaj se zanjo tudi v Sloveniji odloča tudi vse več starejših dam. 

Nives Špehar
Nives Špehar FOTO: Nives Špehar

Postopek je neboleč in razmeroma hiter – traja med 30 in 45 minut oziroma eno uro, če obrvi tudi oblikujejo z voskom ali pinceto in barvajo. V postopku obrvi kemično obdelajo in uredijo ter na koncu nanesejo negovalni izdelek, denimo kremno maslo, ki pomaga umiriti kožo. Laminacija je odlična metoda, če si želite denimo prikriti morebitne pomanjkljivosti, kot so recimo brazgotinice ali luknjice med obrvmi, in če si želite doseči videz bolj polnih, tudi košatih obrvi. "Postopek laminacije obrvi omogoča spremembo strukture dlačice, ki zato postane bolj voljna in pripravljena na oblikovanje po želji. Z vidika kemičnih transformacij, ki se med postopkom zgodijo, je laminacija obrvi enaka vihanju trepalnic, le da pri slednji trepalnice ukrivljamo, pri laminaciji pa dlačice obrvi ravnamo. Tako lahko dosežemo bolj poln videz obrvi, naredimo dlačice bolj naklonjene novi obliki obrvi, skrivamo morebitne luknjice med obrvmi (na primer v primeru manjše brazgotine na področju)," je razložila strokovnjakinja.

Z laminacijo dosežemo naravni videz in ob kakovostni izvedbi bodo obrvi vidno bolj urejene, a ne umetelno popolne. "Namen laminacije obrvi ni, da bi dosegli strogo na čelo počesane dlačice, kot si večina izvajalk (vsaj po objavah na družbenih omrežjih sodeč) in strank napačno predstavlja. Položaj dlačice namreč lahko spreminjamo le za največ 65 stopinj glede na njeno naravno rast, če ne želimo dlačic prelomiti oziroma poškodovati," je opozorila. "Namen laminacije je narediti obrvi bolj obvladljive in polne, vendar obenem še vedno ohraniti obliko, ki obrazu lepo pristaja, ne pa, da za vsako ceno sledimo trenutnim lepotnim trendom košatih obrvi," je poudarila.

To morate vedeti, če si same oblikujete obrvi
Preberi še
To morate vedeti, če si same oblikujete obrvi

Kdaj je laminacija primerna in kdaj ne?

Podobno kot pri vihanju trepalnic je treba laminacijo obrvi obnavljati na šest do osem tednov in zanjo so primerne ženske z različnimi obrvmi. Denimo, če imajo trde dlačice, ki se ne pustijo oblikovati in ki jim ne pomaga niti gel za obrvi. Ali če imajo obrvi, kjer dlačice na zgornjem loku rastejo izrazito navzdol in je obrv zato videti ozka, oziroma če imajo obrvi, kjer dlačice na začetku rastejo v obliki grmička. Pa tudi, če imajo luknjico med obrvmi ali če jim je všeč trendovski videz košatih obrvi, je nanizala Nives Špehar. Laminacijo po drugi strani odsvetuje ženskam z zelo tankimi obrvmi, z obrvmi, ki na spodnjem loku zaradi prepuljenosti ne rastejo več, in z obrvmi, kjer so dlačice vidno hormonsko spremenjene. Obenem ni primerna za nosečnice v prvem trimesečju, za ženske s kožnimi poškodbami ali aknami na obrveh, z oslabljenim imunskim sistemom in z morebitnimi alergijami na izdelke, ki jih uporabljajo med tretmajem. Prav tako ne laminirajo obrvi, ki so bile barvane pred manj kot 20 dnevi, lahko pa barvajo obrvi istočasno med laminacijo.

Obrvi pred laminacijo in po njej. Obrv je širša, ker so trajno spremenili položaj rasti dlačic.
Obrvi pred laminacijo in po njej. Obrv je širša, ker so trajno spremenili položaj rasti dlačic.FOTO: Nives Špehar

Ob vsem naštetem ni odveč opozorilo, da gre lahko tudi kaj narobe. "Lahko se zgodi, da izvajalka storitve napačno presodi kakovost dlačice in jo po domače povedano "skuri". Take dlačice so takoj ali pa nekaj dni po postopku suhe, štrleče in se jih ne da oblikovati," je opozorila. Neizkušena stilistka lahko tudi določi obliko obrvi, ki ne pristaja obrazu, ali lahko z napačno postavitvijo povzroči, da se dlačice zlomijo pri korenu. "Vendar pa mora tudi stranka za svoje obrvi skrbeti po navodilih. 24 ur po laminaciji jih ne sme močiti, niti nanašati nanje make-upa. Nato mora naslednji dan in vse dni naprej dnevno nanašati kakovostno (organsko) olje, ki bo dlačice hranilo in vlažilo na primer jojobino, avokadovo, arganovo, iz makadamije," je dodala.

Nasveti iz prve roke: kako oblikovati popolne obrvi
Preberi še
Nasveti iz prve roke: kako oblikovati popolne obrvi

Torej, zdaj veste vse o laminaciji. Če se odločite zanjo, pa nujno skrbno izberite izkušeno in zaupanja vredno stilistko, ki bo znala svetovati, ki uporablja kakovostne izdelke in ki bo oblikovala vaše obrvi, da boste še lepše. In predvsem Zadovoljne.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646