Vodo, v kateri se je namakal riž, ponavadi zavržemo, s tem pa naredimo veliko napako. Če bi namreč poznale njene pozitivne učinke, tega nikoli ne bi naredile. Riževa voda v Aziji namreč že stoletja velja za enega izmed najbolj učinkovitih naravnih pripomočkov pri negi kože in las.
Vsebuje inositol, kemijsko sestavino, ki lasem pomaga pri obnavljanju poškodovanih las, obenem pa lase ščiti tudi pred zunanjimi in vremenskimi vplivi, aminokisline iz riža krepijo lasne korenine in frizuri dodajo večji volumen. Zaradi vseh njenih učinkovin bodo lasje sijoči, svilnati in zdravi.
Nekateri sicer prisegajo na fermentirano riževo vodo, ki je dan ali dva stala na sobni temperaturi, kot zelo učinkovita pa se je izkazala tudi tista, ki je pripravljena 'na hitro'. To pomeni, da ste pol skodelice surovega riža namočile v 2 skodelici vode, ga med namakanjem večkrat premešale in ga pustile stati vsaj 10 minut. Ko se riževa voda enkrat skisa, je pripravljena za uporabo. Po laseh jo prelijte po tem, ko ste jih oprale s šamponom, počakajte 3 minute in jih nato še enkrat splaknite s čisto vodo. Lasje naj bi zaradi nje rasli hitreje in manj izpadali.
Zakaj fermentirana riževa voda? Njena posebnost je sprememba pH-vrednosti, ki je bolj podobna tisti, ki jo imajo vaši lasje. Med fermentacijo pa se sproščajo tudi učinkovine, ki pospešujejo regeneracijo celic. |
Tudi za dnevno nego kože ...
Riževo vodo lahko uporabljate tudi za nego kože, zlasti razdraženo in občutljivo. Pomaga pri zdravljenju aken, saj deluje protivnetno, pomagala pa naj bi tudi ljudjem z atopijskim dermatitisom. Z njo lahko odstranite tudi ličila in očistite kožo, njena uporaba pa ni omejena le na obraz, ampak z njo lahko negujete kožo po celem telesu. To boste najbolje naredile tako, da si privoščite sproščujočo kopel, v katero dodate dve skodelici riževe vode ali v vodo dodate 100 gramov riža, ki ste ga pred tem nasule v vrečko za pranje občutljivega perila ali hlačno nogavico.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV