Poleg kolen so komolci eden izmed tistih delov telesa, kjer se koža rada hitro izsuši. Gre namreč za dva dela, kjer žleze lojnice niso dovolj aktivne in so obdane z manj maščobe. Posledica tega je hrapava in izsušena koža, ki pa se je na srečo lahko znebite tudi s sestavinami iz domače shrambe.
Zakaj pride do suhe kože na komolcih?
Pomembno je razumeti, zakaj pride do suhe kože na komolcih, da lahko nato izberete ustrezne ukrepe za nego. Razlogov za suho kožo na tem predelu telesa je lahko več, spodaj naštevamo le nekaj najpogostejših.
Pomanjkanje vlage
Koža na komolcih je naravno suha, saj vsebuje manj žlez lojnic kot drugi deli telesa. To pomeni, da je bolj nagnjena k izgubi vlage, kar lahko vodi v suhost in luščenje.
Hladno vreme
V hladnejših mesecih je zrak suh, kar lahko prispeva k dehidraciji kože, vključno s kožo na komolcih.
Prepogosto umivanje rok
Prekomerno umivanje rok ali uporaba trdih mil lahko odstrani naravna olja s kože, kar povzroči suhost.
Drgnjenje in trenje
Pogosto drgnjenje komolcev ob površine ali oblačila lahko draži kožo in prispeva k suhosti.
Starost
S staranjem se naravna proizvodnja olj v koži zmanjšuje, kar lahko povzroči suhost na komolcih.
Neustrezna nega
Pomanjkanje redne nege, vključno z vlaženjem, lahko vodi v suho kožo na komolcih.
Kožne bolezni
V nekaterih primerih se lahko suha koža na komolcih pojavi kot simptom določenih kožnih bolezni, kot je dermatitis.
Kako si pomagati s sestavinami iz domače shrambe?
Če želite svojo kožo nahraniti na naraven način, posezite po negovalnih izdelkih, ki jih dopolnjujejo zelišča in različna olja. Ta bodo kožo oskrbela s potrebno vlago in sijajem, za zelo učinkovito pa se je izkazala tudi limona. Za nego kože na komolcih lahko namreč uporabite sok limone. Komolec v njem namkajte približno 10 minut, v tem času pa bo kislina limone omehčala zgornjo plast kože, ki jo nato sperite z mlačno vodo.
Pomagate si lahko tudi z medom, ki ga poleg ene žlice soka limone dodajte v toplo vodo in dobro premašajte. Z mešanico namažite kožo na komolcih in pustite delovati pol ure. Lepotnih učinkov medu se je zavedala že egipčanska kraljica Kleopatra, ki je svojo kožo negovala v kopelih, kjer sta se cedila med in mleko, danes pa je ta prisoten v različnih kozmetičnih izdelkih ter s svojim vonjem in blagodejnim učinkom oskrbuje tudi najbolj občutljivo kožo. Je naraven antiseptik, ki ga uporabljamo za pomiritev razdražene kože ter za vlaženje.
Da bi bilo pomlajevanje teh delov telesa kar se da učinkovito, je nujno tudi redno odstranjevanje odmrlih celic s pomočjo pilinga. Tako boste preprečile nastajanje grobe kože in spodbudile njeno obnovo, po pilingu pa kožo nahranite tudi z dobro vlažilno kremo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV