Nohtno dekoracijo vsako zimo zaznamuje predvsem zimsko vzdušje: sneg, snežinke, zimski puloverji, novoletni okraski, bleščice. Barva leta 2020 je klasična modra, barve zime pa se letos gibljejo okoli toplejših tonov, kot so bordo rdeča, zamolklo oranžna, zlatorumena, vojaško zelena, rjava z rdečim podtonom, ki so jo pri Pantone poimenovali barva ožgane kane, in temnejši pudrasti odtenki, je nanizala nohtna stilistka Tamara Cvelbar.
Obenem so vedno "in" večne in zimzelene barve, ki ne smejo nikoli manjkati ne glede na trenutne trende ... V zimskem času so tako pogosto priljubljeni vsi odtenki modre, bele, sive ... In naštete barve so same po sebi bolj umirjene, zato jih lahko prav lepo poživimo z nohtnimi poslikavami, bleščicami in kristali. "Decembra pa lahko rečem, da zadnja leta prevladuje črna barva, ki je na lepo oblikovanih nohtih zelo elegantna in z dodatki kristalov tudi glamurozna. Prav tako ne moremo niti mimo klasične rdeče, ki se čudovito poda k obvezni 'majhni črni oblekici' za novoletne zabave," je razložila.
Decembrske nohtne poslikave vsako leto zaznamujejo tudi kristali, novoletne bleščeče bunkice, pentlje, zvezde, snežinke, sneg, predvsem pa bleščice in prav vse, kar se svetlika in blešči. "Seveda december in prazniki ne minejo brez zlate in srebrne barve ali zlatih in srebrnih bleščic. Če se ne odločimo vseh nohtov odeti v bleščice, bo zagotovo vsaj en noht na roki v bleščicah ali pa bodo te dodatek," je dodala.
Zimske in novoletne manikire:
Po izkušnjah Tamare Cvelbar pogosto barvo nohtov rade kombiniramo tudi s kakšnim kosom garderobe – s čevlji, pasom, nakitom, torbico. "Gospe srednjih let ali starejše dame se raje odločajo za preverjene klasike z rdečo barvo nohtov in kombinacijo z zlatimi bleščicami, morda kakšnim kristalom, mlajše stranke pa rade eksperimentirajo tako z barvami kot tudi s poslikavami. Pomembno jim je, da so v koraku z modnimi smernicami, zato letošnjo zimo svoje nohte obarvajo tudi z zlato rumeno, modro, zeleno," je razložila.
Pozimi je še posebej pomembno poskrbeti za pravilno in redno nego kože in nohtov
Vsaka zima – četudi še tako čarobna in lepa – pa pušča posledice na koži in nohtih. Velika večina gotovo že kar nekaj časa opaža bolj izsušeno kožo, predvsem na dlaneh in drugih bolj izpostavljenih predelih. Posledice bolj suhega zraka zaradi kurjave v zaprtih prostorih lahko omilite z vlažnimi brisačami na radiatorjih ali z vlažilci, še vedno pa sta zunaj vlaga in mraz, občasno tudi zapiha mrzel piš vetra. Četudi na bolj neizprosno vreme ne morete vplivati, pa lahko poskrbite zase – dlani zunaj zaščitite z rokavicami, kožo negujte s kremami, losjoni in mlekom ter na dlani redno nanašajte kakovostno kremo za roke, karitejevo maslo ali ognjičevo mast. Uporabite, kar vam najbolj odgovarja in pomaga.
Poleg suhe kože po celem telesu je v zimskih mesecih v veliko slabšem stanju tudi naša obnohtna kožica. "Ker nas razpokana obnohtna kožica moti, si jo velikokrat praskamo, trgamo, režemo ali ščipamo, kar še dodatno poslabša stanje tako obnohtne kožice kot tudi nohtov," opozarja Tamara Cvelbar. A razpokane obnohtne kožice nikoli ne režemo, ampak jo samo potiskamo in negujemo, poudarja. "In če smo poleti uporabljali olje za nego nohtov enkrat na dan, ga moramo pozimi nanesti dvakrat, torej vsaj zjutraj in zvečer," svetuje.
In mit je, da morajo nohti od časa do časa "zadihati". "Tudi naravni nohti nikoli ne smejo ostati "goli". Vedno potrebujejo zaščito v obliki podlaka, barvnega laka in nadlaka. Če prisegamo samo na naravna zaščitna sredstva, pa olje ravno tako dobro zaščiti nohtno ploščo. Največje zlo za naravne nohte so mila in čistila ter v današnjih časih tudi razkužila, ki porušijo zaščitno bariero in ki razgradijo maščobno plast, ki nudi zaščito. Zato je izjemno pomembno, da nohte primerno zaščitimo ali s plastjo laka ali z oljem," je poudarila Tamara Cvelbar. Nezaščiteni nohti namreč postanejo suhi, izgubijo elastičnost, začnejo se plastiti in lomiti, je dodala.
Nohte torej vedno zaščitite z lakom in/ali oljem, krajšajte in oblikujte jih s pilico in ne s škarjicami ali s ščipalcem. Pravilno in redno negujte kožo in obnohtno kožico. Zunaj ne pozabite na tople rokavice in notri pri čiščenju s čistili vselej nosite zaščitne rokavice. Veliko boste za kožo in za lepe nohte naredili tudi, če boste poskrbeli za primerno vlago v notranjih prostorih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV