Lasje ženske včasih spravljajo v jok ali pa naredijo piko na i njihovi lepoti in dobremu počutju. Nekaterim moškim izguba las manjša samozavest, spet drugi se počutijo bolj šarmantne. Tako preprosta stvar,kot so človeški lasje, povzroča vrsto zapletenosti. Tu so primeri, kjer lasje niso le 'džungla' za prhljaj.
Lasje lahko počistijo razlito olje
Ko je v San Franciscu leta 2007 prišlo do razlitja nafte, je skupina ekoloških prostovoljcev čistila plažo s preprogo iz človeških las. Lasje absorbirajo olje iz vode in delujejo kot naravna spužva. Inovator te ideje Phil McCrory je zbiral lase po lokalnih frizerskih salonih, jih dajal v ženine najlonke in lovilec olja je bil narejen. Okoljevarstveniki si prizadevajo, da bi bile te lasne 'preproge' na vseh tankerijih, saj bi jih v primerih nasreč lahko takoj vrgli v morje in bi se tako hitreje pričelo čiščenje.
Človeški lasje v sojini omaki
Če v hrani najdemo las, nam to lahko uniči tek, še bolj, če se to zgodi v restavraciji. Ampak lahko pa je vaša hrana oziroma le kakšna sestavina narejena iz las. Kitajska družba Hongshuai je sojino omako tržila kot proizvod 'z uporabo najnovejših biotehnologij'. Ta sojina omaka je postala priljubljena na vseh policah večjih trgovin po Kitajski, konkurirala je z nizko ceno, kar je za bioizdelek malce nenavadno. Vendar je nek novinar objavil raziskavo, da družba v sojini omaki ni uporabila aminokislin, pridobljenih iz soje in pšenice, ampak aminokisline iz človeških las.
Brade so bile obdavčene
Peter Veliki, ki je bil eden največjih kraljev 17. stoletja in velik prijatelj Rusije, ni bil ljubitelj brad. Želel je, da državni in vojaški uradniki sprejmejo zahodni (evropski) način, zato so morali briti svoje brade. Ta odlok je razširil po vsej državi, izvzeti so bili le kmetje in duhovniki. Kdor je britje odklonil, je moral plačati letno takso v vrednosti 100 rubijev. Henry VIII. pa je v času svojega kraljevanja uvedel podoben davek tudi v Angliji. Vendar se je na Otoku to kaj hitro končalo.
Rdečelasci so nezemljani
Obstaja teorija zarote, ki pravi, da so ljudje, ki imajo rdeče lase, nezemljani. Pomislite, zakaj je imelo kar nekaj kraljic in kraljev v Evropi rdeče lase, čeprav je odstotek rdečelasih ljudi v Evropi zelo nizek? Sliši se nenavadno, vendar je res, da imajo rdečelasci tudi tudi druge biološke razlike, ne le videz. Rdečelaske veliko bolj krvavijo, zato se zdravniki posebej pripravijo na njihov porod. Imajo tudi manj las v primerjavi z rjavolasci in svetlolasci, ki jih imajo 140.000, rdečelasci pa le 90.000.
Človeški lasje kot nakit
V viktorijanski dobi so ženske pogosto nosile nakit, ki je bil narejen iz las umrlega, njim ljubljenega človeka. Ker niso imele fotografij svojih babic, so nosile njihove sive lase. Vse skupaj se je torej začelo zaradi spomina na mrtve in je kasneje preraslo v popularni modni dodatek. To je bil eden izmed bolj morbidnih modnih dodatkov, ki pa se je ohranil vse do današnjih dni, ko obstaja več spletnih strani, ki ponujajo umetniške dodatke iz las umrlih. Kot da ne bi poznali fotoaparatov in z njim narejenih fotografij, ki nam ostanejo v spomin na preminule.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV