Na modni brvi in odru so uprizorili modno revijo, ves čas je v ozadju v živo igral orkester, ki je s klasično glasbo ustvaril pravo vzdušje za zanimivo predstavo, ki ji ni manjkala niti baletna točka.
Na modni brvi je bilo na prvi pogled videti, kot da manjka rdeča nit. Manekeni in manekenke so se sprehajali na hoduljah v kričeče barvitih oblačilih, vzorci se niso ujemali, angleški orkester pa je igral dramatične odlomke Trnuljčice glasbenega mojstra Čajkovskega. Ves ta kaos pa je za modno legendo več kot smiseln.
Ekološka kriza na oblačilih
Vse se je vrtelo okoli Viviennine kolekcije Kaotična točka, ki je navdih našla v vse bolj preteči svetovni ekološki krizi. Da bi izrazila svoje mnenje o bližajoči se katastrofi, je Westwoodova napisala zgodbo “Aktivno upiranje propagandi”.
Otroci za otroke
Modna dama je razred šolarjev prosila, naj prisluhnejo njeni zgodbi. Nato pa so naslikali, kako si jo predstavljajo. Podobe, ki so jih narisali otroci, so nato naslikali na oblačila kolekcije Kaotična točka.
Na odru sta svojo točko odplesala tudi baletnika Kraljevega baleta, Fernando Montano in Romany Pajdak. Sam dogodek pa je bil pripravljen in izpeljan v dobrodelne namene. Zbrani denar bodo podarili državni zvezi za preprečevanje krutosti do otrok.
Moda je tudi politikaZa modo Vivienne Westwood bi lahko rekli, da je torej politično
angažirana. Poleg tega, da si kontroverzna oblikovalka prizadeva za
jedrsko razorožitev, je leta 2005 na tržišče poslala omejeno serijo
majic s sloganom "I AM NOT A TERRORIST, please don't arrest me" in s
tem, še enkrat, opozorila nase kot na bojevnico. Tokrat je nenavadna Angležinja opozorila na ekološke težave.
Je ena tistih dam, ki po svetu rade hodijo brez spodnjega perila. In čeprav ni edina, je malo verjetno, da je veliko takšnih, ki bi se brez spodnjic odpravile tudi k princu iz Walesa po titulo dame. Še manj verjetno pa je, da je še kje kakšna, ki bi to brez dlake na jeziku tudi javno priznala. Westwoodova pa je s tem povedala, koliko da na titule in protokole. Že od nekdaj je pač bila povsem samosvoja.
Med pikantne zanimivosti iz življenja Vivienne Westwood biografi dodajajo tudi to, da sta Westwoodova in McLaren leta 1975 bila denarno kaznovana zaradi nespodobnega vedenja v javnosti.
Od kod prihaja?
Vivienne Westwood se je rodila kot Vivienne Isabel Swire 8. aprila 1941. Priimek, ki ga nosi še danes, je dobila po svojem prvem možu, s katerim se je poročila pri rosnih enaindvajsetih letih, ločila pa le tri leta kasneje, kmalu zatem, ko je prvič postala mati. V tistem času, medtem ko je še bila zaposlena kot učiteljica v osnovni šoli, je spoznala Malcolma McLarena, s katerim je kasneje začela graditi oblikovalsko kariero.
McLaren je bil menedžer glasbene pank skupine Sex Pistols in od leta 1971 lastnik trgovine na ulici King's Road v Londonu, kjer je Westwoodova začela prodajati svoje kreacije. Trgovina, ki je najprej bila znana pod imenom "Let It Rock", je bila večkrat preimenovana. Najprej v "Sex," potem v "Too Fast To Live Too Young To Die" in v "Seditionaries", danes pa je znana pod imenom "World's End".
Moda in seks z roko v roki
Trgovina, kjer so se med prvimi oblačili člani skupine Sex Pistols, je v svojih začetkih ponujala predvsem fetišistično modo. Ta je vključevala oblačila iz usnja in lateksa, podvezice, verige, pasje ovratnice in podobne artikle. K temu slogu pa je Westwoodova priporočala pretiran make-up in nenavadne pričeske. Te so še bolj prišle do izraza, ker je Westwoodova vse skupaj začinila z elementi klasičnega angleškega dizajna. Tako je tipično karirasto volneno blago le še poudarilo pretiravanje na vseh drugih področjih.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV