Zadovoljna.si
Podočnjake lahko prekrijemo, nikoli pa se jih ne bomo mogli znebiti za vedno.

Moda

'Buljenje' v računalnik povzroča podočnjake!

S.O.
04. 10. 2010 16.05
0

Črni kolobarji pod očmi nastanejo iz več razlogov, med najbolj pogostimi pa sta prav utrujenost in dednost. Popolnoma zabrisati jih ne moremo, lahko pa omilimo njihovo opaznost in se naučimo, kako jih lahko zakrijemo z ličili

Podočnjaki so lahko dedni ali nastanejo zaradi utrujenosti, nepravilne prehrane, bolezni in tudi dela za računalnikom.
Podočnjaki so lahko dedni ali nastanejo zaradi utrujenosti, nepravilne prehrane, bolezni in tudi dela za računalnikom.FOTO: iStockphoto

Največja sovražnika sta kava in tobak

Podočnjaki so ena izmed najbolj pogostih kozmetičnih pritožb. Raziskave dokazujejo, da se je s temnimi kolobarji pod očmi vsaj enkrat že srečalo devet od desetih ljudi. Pri nekaterih je vzrok za podočnjake  dednost, k njihovem nastajanju pa pripomorejo tudi nezdrava prehrana, kajenje, prevelika količina kofeina in gazirane pijače. Če telesu namenimo premalo spanja, se to najprej opazi na našem počutju in seveda pod očmi. Podočnjaki so tako glavni spremljevalci ponočevanja.
 

Alergija ali slabo delovanje ledvic?

Veliki kolobarji so lahko tudi posledica elergije, ki nastane ob uporabi agresivnih krem, senčil in maskar. Velikokrat jih povzročajo tudi okužbe in oslabljeno delovanje ledvic, v najhujših primerih pa podočnjake spremljajo tudi izpuščaji in težko dihanje. Lahko so odraz alergije na določeno vrsto živil, zato se ob morebitnih znakih posvetujte z osebnim zdravnikom.
 

S svojega jedilnika črtajte bel kruh.
S svojega jedilnika črtajte bel kruh. FOTO: iStockphoto



Brez ogljikovih hidratov in soli

Velikokrat nastanejo tudi ob mestruacijskem ciklu ali nekaj dni pred njegovim začetkom. Znake lahko omilite z uživanjem zelenega čaja. S svojega jedilnika črtajte nasičene ogljikove hidrate, kot so bel kruh in testenine, ter pretirano uporabo soli. Nabuhlost okoli oči je namreč posledica zadrževanja vode v telesu.


 
 

Maska bo omilila temne kolobarje.
Maska bo omilila temne kolobarje. FOTO: iStockphoto


Masaža in maska

Veliko ljudi podočnjake dobi predvsem po štiridesetem letu. Znanstveniki jim pripisujejo hormonsko neravnovesje, ki pri ženskah nastane predvsem ob menopavzi. Nastanek lahko omilimo s prehrano, ki naj vključuje več mesa, rib in mlečnih izdelkov. Zabuhlost pod očmi povzročajo nespečnost, stres, dolgotrajno delo pred računalnikom in gledanje televizije.



Temne kolobarje omilimo z masažo predela okoli oči, ki pospeši cirkulacijo krvi, z obkladki iz svežih kumar ali čajnih vrečk kamiličnega čaja, ki smo jih ohladili v hladilniku. Položimo jih na oči za nekaj minut in se sprostimo. Zmešamo lahko tudi masko iz čajne žličke jogurta in medu, ki jo na očeh pustimo delovati 15 minut.
 

Zabrišite jih z ličili

Pri uporabi kozmetičnih izdelkov upoštevajte pravilo 'manj je več'. Uporabljajte le eno kremo, ki jo hranite v hladilniku in jo na prizadete predele nanašajte v majhnih količinah. Za prekrivanje uporabljajte korektor, ki je nekoliko svetlejši od barve vaše kože, saj je polt na predelu oči svetlejša. Nanašajte ga od notranje strani navzven. Količina ne sme biti prevelika, saj se bo nabiral v grudicah. Tudi uporaba pudra v prahu naj bo minimalna in nanesena s čopičem, kar bo preprečilo kopičenje ličil v gubah.

Podočnjake lahko prekrijemo, nikoli pa se jih ne bomo mogli znebiti za vedno.
Podočnjake lahko prekrijemo, nikoli pa se jih ne bomo mogli znebiti za vedno.FOTO: iStockphoto
UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646