Svetleči kamenčki navdušujejo s svojim sijajem in trajnostjo. Danes z njimi ne krasimo le ušes, zapestij in dekoltejev pač pa tudi zobe.
"Lažni sijaj"
Bleščeči kamenčki, ki krasijo lepe zobe, seveda niso diamanti. Tistim, ki si zaželijo tovrstnih okrasov, stomatologi zobe ponavadi okrasijo s kristalčki.
Kako poteka postopek?
Čeprav pri tem postopku ni luknjanja zob, je obdelava zoba nujna. Zobozdravnik zobno površino, kjer bo nalepljen kristalček, najprej mehansko in kemično očisti, na koncu pa vse skupaj presvetli s posebno lučko, da se lepilo strdi.
Nujna higiena
O ohranjanju higiene zob in ustne votline ni potrebno izgubljati
besed. A če ste se odločili za zobni "nakit", morate še posebno skrbno paziti,
da bo predel okrog kristalčka vedno dovolj čist, kajti v nasprotnem tam
utegne nastati karies. Posebno, če kristalček nosite na zobu več let zapored.
Koliko časa se kristalček obdrži na zobeh?
Kako dolgo se bo kristalček obdržal na zobeh, je odvisno od tega, kako kvalitetno je ta pritrjen na vaš zob, pa tudi od tega,
na katerem zobu ga nosite. Če kamenček krasi enojko, ki je pri jedi
bolj izpostavljena, je možnost, da kamenček prej odpade, bistveno večja, kakor v primeru, da je kristalček nalepljen na dvojko ali trojko. Tam lahko ta
obstane celo do pet let.
Odstranitev
Če kristalček po določenem času ne odpade sam od sebe in če se ga naveličate, vam ga lahko brez posebnih težav odstrani zobozdravnik. Odstranitvi kristalčka sledi odstranjevanje ostankov lepila in po želji tudi poliranje.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV