Zdravju prijazna začimba
Že majhen strok česna ima na zdravje blagodejen vpliv. Vsebuje najširši spekter vseh antimikrobnih snovi, ki jih poznamo. Je antibakterijsko živilo, ki deluje tudi proti virusom, glivicam in parazitom. Njegova najpomembnejša aktivna učinkovina se imenuje alicin, ta pa nastane iz aliina, ki je v česnovi rastlini in ima antibiotični učinek. Zaradi antibiotičnega vpliva lahko učinkovito deluje preventivno pri bakterijskih infekcijah, pri gripi, kašlju in bronhitisu. Znanstveniki so v številnih raziskavah ugotovili, da so sestavine v česnu koristne tudi za srce, ker znižujejo krvni tlak, preprečujejo nastajanje holesterola v jetrih, znižujejo raven škodljivega holesterola in dvigujejo ravni koristnih lipoproteinov.
Znebite se mozoljev
Vsestranski česen lahko uporabljate tudi v lepotilne namene. Je odlično sredstvo v zvezi z mozoljavostjo, četudi vam sprva ta misel ne diši preveč. Velja namreč za odličen antibiotik in tako predstavlja učinkovito sredstvo za pomoč pri problematični koži. Strite dva stroka česna in ju zmešajte z belim vinskim kisom v razmerju 1 : 1. Zmes nanesite na akne in tako pustite 15 minut, nato sperite.
S česnom nad herpes in plešavost
S česnom, ki je naravni antibiotik, lahko pozdravite tudi herpes, nadležne mehurčke, ki so neprijetni, srbijo in se najpogosteje pojavijo na obrazu okoli ust, običajno ob zmanjšani telesni odpornosti. Prerežite strok in na ustnico oziroma mehurček nanesite njegov sok. Uporabite lahko tudi eterično olje česna. Iz sveže stisnjenega soka česna in enake količine oljčnega olja lahko napravite mazilo zoper ekceme, bradavice, lišaje in izpadanje las. Za slednjo težavo uporabite česnovo olje in ga nanesite na lasišče. Tako ga pustite čez noč in zjutraj sperite.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV