Kleopatrino lepotilo
Mogočna drevesa, ki dosežejo višino dvajset metrov in starost treh stoletij, v svojih krošnjah skrivajo mesnate plodove, ki so zakladnica karitijevega masla. Njegova zgodovina se dotika Egipta in Kleopatrine večne lepote. Staroegipčanska vladarica ga je namreč uporabljala za ohranjanje svoje skrivnostno dolge mladosti in ga skrbno skrivala pred zunanjim svetom. Njegove pozitivne učinke že tisočletja izrabljajo tudi Afričani, ki ga uporabljajo za zaščito in nego kože, kljub težkim podnebnim razmeram. Karite vsebuje visoko koncentracijo naravnih maščobnih kislin, ki obnavljajo poškodovane kožne celice in zmanjšujejo nastale gube. Vitamini in glicerin skrbijo za gladko in zaščiteno kožo, ki zadržuje vlago, koža pa ima po uporabi nežen lesk.
Karitejevo maslo je zaradi bogate sestave priporočljivo uporabljati predvsem v hladnejših mesecih. Najdemo ga v izdelkih za suho in občutljivo kožo, zaradi svoje univerzalnosti pa je pogost dodatek v izdelkih za nego ustnic in las. Idealno je za nego zrele kože, saj blaži nastale gube, preprečuje pojavljanje novih znakov staranja in koži vrača prožnost. Zaradi zadnje pozitivne lastnosti ga bodoče mamice uporabljajo predvsem za nego občutljive kože na trebuščku, njegova uporaba pa se priporoča tudi v času preoblikovanja telesa, ko obstaja večja možnost za nastanek strij.
Zdravi brazgotine
Deluje antibakterijsko, blaži manjša vnetja in pomaga pri zdravljenju brazgotin. Zaradi naravnih in nežnih sestavin se priporoča tudi pri negi malčka, še posebej učinkovita naj bi bila nežna masaža dojenčkovega trebuščka in hrbta. Nekateri ga uporabljajo tudi namesto hladilnega gela za nego razdražene otroške ritke, ki nastane pri uporabi plenic. Vsebuje tudi faktor z naravno zaščito proti soncu (6 SPF).
Kako uporabljati naravno karitejevo maslo?
Če se boste odločili za nakup popolnoma naravnega karitejevega masla, ga shranjujte v temnem in hladnem prostoru. Najboljša rešitev bo hladilnik, ki bo poskrbel za dolgotrajno obstojnost izdelka. Manjšo količino masla pred uporabo segrejte na blagem ognju, da se le-ta spremeni v olje. Na kožo ga nanesite šele, ko se nekoliko ohladi. Ker ima naravno karitejevo maslo blag vonj oreščkov in zemlje, kar je za marsikoga moteče, ga lahko na kožo nanesete že uro pred tuširanjem in nato njegov vonj nekoliko omilite z uporabo trdega mila in vode.
Vonj lahko spremenite tudi z nekaj kapljicami aromatičnega olja po svojem okusu. Nekateri mu dodajo še mandljevo ali kokosovo olje. Z nekaj kapljicami lahko učinkovito nahranite tudi utrujene lasne konice ali ga nanesete okoli oči in ust, kjer se običajno najprej začnejo pojavljati gubice.
Kozmetika z dodatkom
Če ste se s karitejem srečali prvič, je priporočljivo, da ga najprej preizkusite. V specializiranih trgovinah z naravnimi izdelki poiščite kremo za roke z dodanim karitejevim maslom, losjon za telo ali vazelin. Tako boste preizkusili, ali vam njegova tekstura sploh odgovarja. Kljub vsemu pa je treba vedeti, da je kozmetika z dodatkom običajno dražja od 100-odstotno naravnega kariteja, ki ga najdete predvsem v ponudbi spletnih trgovin z organsko kozmetiko.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV