Lepotni cvetovi
Ognjič je rastlina z rumeno oranžnim cvetom, ki so ga za zdravljenje različnih kožnih tegob uporabljale že naše babice. Čeprav ga lahko uporabljamo tudi kot čaj, je ognjič v kozmetični industriji izredno priljubljena in nežna sestavina, ki ima na kožo pozitivne učinke.
V lekarnah ali specializiranih trgovinah si lahko izberete ognjič v dveh oblikah. Eno je maslo, ki je primerno za suho in občutljivo kožo, ali pa krema, ki so ji dodane še druge sestavine in kjer je ognjič dodatek.
Čudežni učinki
Ognjič se priporoča predvsem ljudem, ki imajo težave s suho in srbečo kožo. Njegova uporaba jo pomiri in zmehča, koža pa že po prvem nanosu postane bolj svetleča. Njegova slaba stran je, da se počasi vpija, zato se po nanosu ne smemo takoj obleči. Učinkovit je pri mehčanju kože na nogah, zdravljenju razpok in žuljev.
Ognjičevo mazilo lahko uporabimo tudi po piku žuželk. Na prizadeto mesto najprej položimo kocko ledu, nato pa nežno zmasiramo z ognjičevo mastjo.
Blaži razdraženo kožo
Mazilo nanesemo tudi na depilirane noge. Koža bo pomirjena, dlačice se ne bodo vraščale, nadležna rdečica pa bo izginila. Zaradi svoje nežnosti je primeren tudi za pomiritev bikini predela po depilaciji, saj ne draži kože in ne daje neprijetnega občutka srbečice. Primeren je za zdravljenje modric, ki se jih lahko znebimo, če jih kljub bolečini večkrat na dan dobro zmasiramo z ognjičem.
Akne, ki kožo prizadenejo tudi v poznejših obdobjih življenja, lahko ozdravimo s pripravkom iz ognjičevih cvetov in vrele vode. S tovrstno tekočino, ki jo primerno ohladimo, nežno premažemo problematične predele in pustimo, da se posuši.
Ognjič naj bi nekoliko varoval tudi pred nekaterimi škodljivimi sončnimi žarki, vendar ne nudi zaščite pred močnim soncem. Z njim lahko blažimo tudi opečeno kožo in ga uporabljamo za nego ustnic.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV