1. Previdno pri izbiri kreme
Zimskim razmeram je treba prilagoditi tudi kozmetiko. Ta mora vsebovati hranilne sestavine, ki niso agresivne in kljub močnejši in gostejši strukturi ne povzročajo občutka maske. Ženske s problematično kožo, nagnjeno k aknam, morajo paziti, da izbrana krema ni premastna. Izogibati se je treba uporabi olja, ki stanje problematične kože lahko še poslabša, medtem ko si naravno olivno ali mandljevo olje lahko privoščijo predvsem ženske s suho in občutljivo kožo. Mastna koža potrebuje temeljito čiščenje, ki odstrani odvečno maščobo, zato izberite tonik na vodni osnovi brez alkohola. Krema naj bo hranilna in ne vlažilna. Lahke kreme, ki jih uporabljamo za vlaženje kože, povzročajo, da nas v obraz še bolj zebe. Koža tako zadržuje še dodatno plast vode in občutek mraza se na ta način le še stopnjuje.
"Ključen dejavnik nege kože v hladnejših dneh je predvsem, da v sam režim nege doma dodamo kakšen proizvod več. To so lahko tudi močnejše kreme, ki so bogatejše v sestavinah in ki pomagajo koži zadrževati vlago. Ni potrebe po preveč mastnih kremah oziroma te bolj hranljive in mastne kreme uporabljamo le občasno in ne vsak dan," pravi kozmetologinja Anita Lunežnik in dodaja: "V zimskem času se naše koža res spremeni in postane bolj izsušena zaradi zunanjih vplivov, kot so mraz, veter in tudi suh zrak v prostorih. Tako da v tem času lahko dodajamo serume ali pa v nočno nego vključimo bolj bogate hranljive kreme."
Po njenem mnenju bi v tem času lahko uporabljale tudi kreme, ki imajo dobro zunanjo zaščitno 'bariero' z močnejšimi okluzivi, kar pomeni, da bodo ustvarile zaščito na zunanji plasti kože in tako preprečile uhajanje vlage iz notranjosti. "Seveda moramo tudi pozimi skrbeti in uporabljati UV zaščito. Ne glede na sončne žarke je zaščita zelo dobrodošla tudi v zimskem času, prav zaradi mraza in ostalih dejavnikov, ki nam poškodujejo povrhnjico."
2. Puder za zaščito pred mrazom
Pri zimskem ličenju si lahko privoščite tudi nekoliko močnejšo in kremasto podlago. Na očiščeno kožo nanesite tekoči puder in ga utrdite z uporabo pudra v kamnu. Posebno pazljivost namenite izbiri pravilnega odtenka, ki se mora zliti z naravno barvo vaše kože. Tudi puder se mora prilagajati letnemu času, zato pozimi nikoli ne uporabljajte enakega pudra kot poleti. Pudri za toplejše mesece temeljijo na vodni podlagi, medtem ko so zimske podlage gostejše in vsebujejo hranilne sestavine.
3. Piling tudi pozimi
Kljub zimi ne zanemarite pozitivnih učinkov pilinga. Ta naj bo nežen, sestavljen iz fino mletih delcev in primeren za vaš tip kože. Uporablja se enkrat tedensko. Piling bo izboljšal prekrvavitev, odstranil odmrlo kožo in ji podaril svilnato mehkobo. Pri čiščenju obraza uporabljamo toplo vodo in nežno brisačo, s katero obraza ne drgnemo, temveč le nežno popivnamo.
4. Razpokane ustnice
Tudi koža na ustnicah je pozimi zelo občutljiva. Ker so ustnice brez žlez, ki bi izločale olje, so zelo ranljive in hitro razpokajo. V zavetju doma jih lahko negujete z medom ali mazilom na osnovi petroleja, karitejevega masla in čebeljega voska. Balzam nanesite tudi pred uporabo šminke, v zimskih mesecih pa se izogibajte nanosu glosa, saj ta ustnice še dodatno izsuši.
5. Za negovane roke
Najboljša zaščita pred mrazom so zagotovo rokavice, kljub temu pa morajo biti roke negovane tudi pod toplo zaščito. Nahranite jih z ognjičevo kremo ali jim privoščite lepotni počitek z olivnim oljem in bombažnimi rokavičkami. Pri izbiri primerne kreme znova velja pravilo – vlažilna krema je primerna za toplejše mesece, hranilna pa za hladnejše.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV