Kokosovo olje
Kokosovo olje, še zlasti ekstra deviško, ki je hladno stisnjeno, lahko uporabljate kot masažno olje, losjon za telo, vlažilni piling, sredstvo za čiščenje obraza, kot odstranjevalec ličil ter tudi regenerator za lase. S kokosovim oljem lahko nadomestite celo gel za britje, saj deluje antibakterijsko in pomiri razdraženo kožo, kar pomeni, da bodo noge po britju sijoče in gladke, ne pa tudi mastne. S kokosovim oljem lahko obrazu pričarate tudi lesk in tako prekrijete utrujenost. Trik je povsem preprost, vse, kar morate storiti, je, da po ličenju kar čez puder na jagodice lic nanesete majhno količino olja.
Arganovo olje
Arganovo olje vsebuje veliko antioksidantov, obnavlja kožo in preprečuje njeno staranje. Zaradi visoke vsebnosti vitamina E uničuje bakterije in glivice. Večkrat je prisotno tudi v milih, saj pomirja in razkužuje, vlaži, odpravlja aknaste brazgotine, luskavico in gube. Strokovnjaki ga priporočajo predvsem za nežno masažo obraza. Za suhe in lomljive lase se priporoča nanos arganovega olja na celotno površino lasišča. Po tridesetih minutah lase speremo z blagim šamponom in posušimo na zraku. Telesu vsaj enkrat tedensko privoščimo čisto arganovo olje, ki ga nanesemo še na vlažno kožo, takoj po tuširanju. Olje se bo lepo vpilo in ne bo puščalo mastnih madežev, presežek pa odstranimo z brisačo. Z oljem lahko nahranimo tudi druge občutljive in razpokane predele, kot so stopala in pete, komolci, kolena in vsa druga področja, ki jih spremlja groba povrhnjica.
Karitejevo maslo
Karitejevo maslo deluje antibakterijsko, blaži manjša vnetja in pomaga pri zdravljenju brazgotin. Vsebuje tudi faktor z naravno zaščito proti soncu (6 SPF). Če ste se s karitejem srečali prvič, je priporočljivo, da ga najprej preizkusite. V specializiranih trgovinah z naravnimi izdelki poiščite kremo za roke z dodanim karitejevim maslom, losjon za telo ali vazelin. Tako boste preizkusili, ali vam njegova tekstura sploh odgovarja. Njegove pozitivne učinke že tisočletja izrabljajo tudi Afričani, ki ga uporabljajo za zaščito in nego kože, kljub težkim podnebnim razmeram. Karite vsebuje visoko koncentracijo naravnih maščobnih kislin, ki obnavljajo poškodovane kožne celice in zmanjšujejo nastale gube. Vitamini in glicerin skrbijo za gladko in zaščiteno kožo, ki zadržuje vlago, koža pa ima po uporabi nežen lesk.
Olivno olje
Ekstra deviško olivno olje ni kemično obdelano, zato njegova uporaba le redko povzroča alergijo. Naravne sestavine se v kožo vpijajo mnogo hitreje, kot to velja za običajne kozmetične preparate in pomaga zadrževati vlago. Visok odstotek nenasičenih maščobnih kislin in vitamina A ter E pa nas varuje tudi pred sončnimi žarki. Njegov značilen vonj lahko omilimo z mlekom za telo ali mu dodamo nekaj kapljic limoninega soka. Gre za eno najbolj poznanih in razširjenih olj z blagodejnimi učinki na zdravje in videz. Olivno olje so naši predniki uporabljali kot univerzalno lepotno sredstvo, ki neguje tako kožo kot tudi lase in nohte. Uporabljate ga lahko povsod. Olje lahko uporabljamo tudi za vlaženje kože na obrazu. Primerno je predvsem za tiste s suho kožo, medtem ko lahko iz njega pripravimo tudi masko za čiščenje kože. V posodici zmešamo polovico zrelega avokada, olivno olje in kozmetično glino in vse skupaj na obrazu pustimo delovati sedem minut. Uporabljamo ga lahko tudi za odstranjevanje ličil.
Mandljevo olje
Je eno najstarejših olj in ena originalnih lepotilnih skrivnosti narave, velja pa tudi za enega najbolj zdravih olj, saj ima visok odstotek mononenasičenih maščobnih kislin. Odlično vpliva na kožo, saj jo nahrani, pomirja, mehča in blaži vnetja. Uporabljate ga lahko tudi kot odstranjevalec ličil, poleg tega bo spodbudilo tudi rast trepalnic. Pozitiven vpliv pa ima tudi na lase, saj jim povrne sijaj, vlago in mehkobo.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV