Da bi preverili, kako zdravi so vaši lasje, potrebujete le kozarec vode in nekaj las, ki jih namočite v vodo. Če plavajo po površju, si ne rabite delati skrbi, saj je to nazoren znak, da so popolnoma zdravi. V kolikor pa lasje potonejo na dno, to pomeni, da so močno izsušeni in jih morate nujno navlažiti.
Pomagajte si z mlekom
Mleko ni le zdrav napitek, temveč velja tudi za eno najboljših naravnih mask za lase. Pred umivanjem na poškodovane lase zlijte kozarec mleka in ga nežno vmasirajte. Pustite delovati 15 minut, nato pa lase sperite z mlačno vodo in jih umijte po ustaljenem postopku. Mleko bo vaše lase oskrbelo s prepotrebnimi hranilnimi snovmi in jim povrnilo moč ter sijaj. Lasišču bo pomagala tudi nežna masaža, ki vas bo sprostila in obenem stimulirala prekrvavitev v predelu lasišča, to pa bo spodbudilo rast las.
Kaj potrebujete za nego vaših las?
Obvezna oprema vsake ženske ne glede na tip las sta kakovosten šampon in balzam. Slednjega nanašajte zgolj na konice, kar bo olajšalo samo česanje in pripomoglo, da bodo le-te še dolgo ostale zdrave in voljne. Šampon izbirajte na podlagi vaših najpogostejših težav – pretiranega maščenja las, prhljaja, pomanjkanja volumna … Če pa si lase umivate skoraj vsak dan, poskrbite za nežen, otroški šampon, ki dovoljuje redno uporabo. Suhi lasje potrebujejo še dodatno nego z naravnim oljem, pred samim oblikovanjem pa lase zaščitite s posebnim razpršilom ali emulzijo.'Več je manj!' To velja tudi pri uporabi šampona za lase. Za srednje dolge lase je namreč dovolj že količina v velikosti lešnika, pretiravanje pa lahko hitro vodi v neprijetno draženje lasišča
Nežno z mokrimi lasmi
Lase češite z glavnikom iz naravnih ščetin. Če se radi zapletejo, izberite glavnik z redkimi ščetinami. Las nikoli ne drgnite z brisačo. Po umivanju jih splaknite s hladno vodo, ki bo prispevala k večjemu sijaju. Zavijte jih v brisačo in počakajte pet minut. Nato jih razčešite s konicami prstov ali z glavnikom, ki ima redke ščetine. Na konice nanesite olje, ki preprečuje lomljivost las. Če je le mogoče, jih posušite na zraku ali na najnižji temperaturi, ki jo premore vaš sušilec za lase. Sicer boste porabili nekoliko več časa, vendar bo struktura las veliko bolj zdrava in močna. Če se odločite za oblikovanje las s figarom ali likalnikom, ne pozabite na ustrezno zaščito.
Pozor pri dodatkih
Sponke, trakovi in gumice so sicer res idealna pomoč za krotenje podivjanih las, kljub temu pa velja pri izbiri naglavnih modnih dodatkov biti še kako pazljiv. Gumice za lase naj ne bi imele nobenih kovinskih delcev, pri sponkah in naglavnih trakovih pa naj ti ne bi bili ostri in nazobčani, saj lahko poškodujejo občutljivo povrhnjico ter lomijo in pulijo lase.
Hrana za sijaj
Velik učinek pri obnovitvi poškodovanih las in sijaju ima tudi pravilna prehrana. Naj se na vašem krožniku večkrat znajdejo morska hrana, oreščki, stročnice, jajca, belo meso in citrusi, pozabiti pa ne smete niti na veliko količino vode. Dehidracija telesa se namreč ne pozna zgolj na koži in na novo pridobljenih gubicah, temveč tudi na laseh, ki lahko izgubijo sijaj in postanejo krhki ter lomljivi.
Znebite se mastnega leska
Lasje se v toplejših mesecih mastijo pogosteje kot običajno. Nekateri ljudje si jih iz tega razloga umivajo kar vsak dan, kar pa ni dobro za zdravo in zmerno delovanje lojnic. Da bi se znebili nadležnega sijaja, preizkusite preprost rožmarinov recept. V posodi zavrite tri skodelice navadne vode, nato odstavite z ognja ali toplotne plošče in dodajte veliko žlico svežega ali posušenega rožmarina. Počakajte, da se tekočina nekoliko ohladi, nato precedite in z njo umijte lase. Sperite z vodo in lase posušite na zraku. Postopek ponavljajte dvakrat tedensko.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV