Lepa in urejena stopala bodo privlačila več pogledov, kot si sploh lahko predstavljate. Ne samo da bodo izražala vašo urejenost in skrb za osebno higieno, poudarila bodo tudi izbiro obutve. Stopala brez trde kože, otiščancev in z lepo urejenimi nohti bodo poudarila samozavest in dobro počutje, obenem pa bodo skladno polepšala tudi vašo izbiro garderobe. Ker svoje nožice pozimi skrbno skrivamo za toplimi nogavicami in težkimi škornji, je čas, da jih osvobodimo vsaj pred začetkom tiste prave poletne sezone. Mnoge ste iz svojih omar že prinesle pisane sandale, natikače, espadrile in drugo poletno obutev, zato je prav, da iz zimskega spanja prebudite tudi svoja stopala.
Še preden se lotimo nege, z nohtov odstranimo morebitne ostanke laka ali drugih nečistoč. Nohte postrižemo na poljubno dolžino – ne preveč in ne premalo. Nato konice zgladimo s piljenjem v eno smer. Na ta način bomo noht ’zaprli’ in zgladili, da na njem ne bodo nastale morebitne brazgotine, ki bi lahko povzročile nadležno plastenje. S koničastim predmetom izpod nohtov odstranimo morebitne nečistoče in odvečno kožo.
Trik s citrusi
V veliko posodo, kamor bomo lahko položili obe stopali, natočimo toplo vodo in dodamo veliko žlico kuhinjske soli ter žlico olivnega olja. Če je površina nohta obarvana nekoliko rumeno, vodi dodamo še sok celotne limone. Limoni se izognemo, če so naša stopala poškodovana ali jih krasijo otiščanci, saj bo povzročila pekoč in neprijeten občutek. Noge v vodi namakamo dobrih 10 minut, nato s pet odstranimo odvečno trdo kožo. Če pri roki nimamo posebnega strgala, ga lahko nadomestimo s pomarančno ali limonino lupino. Izbrani citrus prerežemo na pol, iztisnemo njegov sok in vanj stresemo 1-2 čajni žlički soli. Z lupino nato podrgnemo mesta, kjer imamo trdo kožo, in speremo z vodo. Poleg pet ne smemo pozabiti niti na trdo kožo na prstih. Z leseno paličico odstranimo še obnohtno kožico na nohtih. Kratki in mehki potegi naj bodo dovolj nežni, da s paličico ne ranimo občutljive kože, obenem pa dovolj vztrajni, da bo zmehčana koža odpadla brez bolečine. Obnohtne kožice nikoli ne strižemo ali odstranjujemo na silo, saj lahko na ta način ranimo površino nohta in jo naredimo dovzetno za bakterije.
Nadležne dlačice
Stopala nato osušimo in iz prstov po potrebi odstranimo odvečne dlačice. Svetle dlačice so običajno zelo mehke strukture in zaradi svoje (ne)vidnosti niso moteče, medtem ko so temne dlačice nekoliko močnejše in marsikomu povzročajo veliko skrbi. Najboljša rešitev za dolgotrajno odstranitev dlačic bo uporaba voska, vedno pa lahko posežete tudi po preprosti in neboleči odstranitvi dlačic s pomočjo britvice. Ob tem bodite pozorni le na površino kože, ki naj bo med samim postopkom zglajena in brez gub.
Masaža stopal naj traja vsaj 5 minut. Na ta način bomo sprostili noge, odpravili morebitno bolečino in občutek zatečenosti, obenem pa bomo poskrbeli tudi za sproščanje. Stopala masiramo z uporabo obeh palcev, ki jih v krožnih gibih premikamo po sami površini kože. Ob tem noge natremo z olivnim oljem ali ognjičevim mazilom. Priporočljivo je, da po končani masaži na nohte ne nanašamo laka, temveč počakamo vsaj 8 ur, da se izbrana krema ali olje vpije v kožo in v nohtno povrhnjico.
Pastelne barve
Lakiranja nohtov se lotimo v običajnem zaporedju – podlak, barvni lak in nadlak. Ob tem si lahko pomagamo z vato, ki jo namestimo med prste in s tem preprečimo, da bi se lak razmazal. Z barvnim lakom lahko v manjši meri določimo tudi samo obliko nohta. Če bomo lak nanesli v tanjši liniji od samega nohta, bomo ustvarili optično iluzijo, ki bo noht nekoliko podaljšala in zmanjšala. Med najbolj modnimi odtenki lakov tokrat kraljuje pastelna barva – vse od turkizne do koralno rdeče. Nanos barve nato zaščitimo s plastjo nadlaka, ki bo podaljšal njeno obstojnost in osvežil barvo.
Spremljajte nas na Facebooku
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV