So krivi izdelki ali …?
Skrb za lepo in sijočo kožo se pri ženskem spolu začne že v najstniških letih. Takrat je marsikatera od nas skrivoma preizkušala mamičino rdečilo in s pudrom zakrivala majhne rdeče pikice, ki so se na obrazu pojavile kar čez noč. Sledilo je obdobje preizkušanja nove kozmetike in drugih lepotnih pripomočkov, danes pa marsikatera od nas zaupa zgolj preverjenim izdelkom, za katere smo slišale od prijateljic ali pa so nas v nakup prepričali sami oglasi. Vse od izdelkov pričakujemo kar najboljše rezultate, velikokrat pa se niti ne zavedamo, da njihove pozitivne lastnosti uničujemo s slabimi navadami, ki jih nevede ponavljamo.
Čeprav nerade priznamo, se je zagotovo že vsaka izmed nas znašla v situaciji, ko so ličila na obrazu ostala tudi čez noč. Čeprav se dobro zavedamo, da moramo pred počitkom obraz očistiti ličil, prahu in drugih zunanjih dejavnikov, se nekajkrat na leto zgodi, da to storimo šele zjutraj. Vse to lahko oprostimo, če nas tovrstna situacija preseneti zgolj občasno, v nasprotnem primeru pa se moramo poležavanja z ličili čim prej odvaditi, saj se bo naša navada začela poznati tudi na naši koži.
Pretirano čiščenje obraza
Uporaba pilinga je priporočljiva, kljub njegovim pozitivnim učinkom na kožno povrhnjico pa čiščenja ne smemo ponavljati vsak dan. Pogosto in grobo drgnjenje kože bo namreč poškodovalo vrhnji sloj, povzročilo pekočo rdečico in draženje. Temeljitega čiščenja z drobnimi delci se zato lotimo enkrat tedensko, s samo količino čistilnega sredstva in močjo drgnjenja pa seveda ne smemo pretiravati, saj bomo v nasprotnem primeru dosegli popolnoma nasproten učinek od želenega. Namesto čistilnega gela s piling učinkom si omislimo blago čistilno peno ali gel.
Kajenje
Poleg tega, da kajenje škoduje zdravju, je cigaretni dim tudi glavni sovražnik naše kože, saj zmanjšuje oskrbo kože s kisikom in sprošča proste radikale, ki sušijo kožno teksturo in spodbujajo nastanek gub. Strastni kadilci imajo v koži povišano vsebnost encima metaloproteinaze-1, kar deluje na razkrajanje kolagena in zmanjšuje njegov ponovni nastanek. Kajenje zato povzroča globoke in opazne gube, zmanjšuje samo elastičnost kože, oženje krvnih žil pa zmanjšuje oskrbo kože s kisikom.
Hrana
Hrana je kot gorivo, ki ustvarja potrebno energijo in s tem skrbi za vzdrževanje našega telesa. Posledično pa hrana ne vpliva zgolj na število kilogramov, temveč tudi na samo strukturo kože. Pretirano sladka, slana ali mastna živila nam ne bodo pričarala lepe kože, kljub vsemu pa ni nujno, da se jim popolnoma odpovemo. V svoj prehranjevalni urnik zato raje vnesimo več raznolikosti, vitaminov, mineralov in zdravih vlaknin. Sveža, pisana in raznolika hrana ne bo dobro dela zgolj našemu želodcu, vendar se bo njeno dobro počutje izražalo tudi navzven, skozi svežino in sijaj.
Spremljajte nas na Facebooku
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV