Krema, ki jo nanesemo pred tekočim pudrom, naj bo čim bolj vlažilna. Suha koža sicer prenese bolj bogate kreme, za vse ostale tipe pa priporočamo lahko in vlažilno kremo. Lahko uporabimo tudi posebno podlago za ličenje. Ta ustvari na koži svilnat filter in omogoči bolj enakomeren nanos pudra. Tovrstne podlage so še posebej priporočljive za kožo s širšimi porami.
Ustvarimo lepo podlago
Tekoči puder nanašamo s čopičem, gobico ali pa kar s prsti. Če se same ličimo, najlažje nanesemo tekoči puder s prsti. Na ta način ga namreč najbolje vtremo v kožo. Bodimo pozorni na težko dostopne dele obraza: okrog nosu, oči, ob ustnicah. Na teh delih obraza puder dobro vtremo, da ne ostane na koži kakšen pozabljen otoček. Pozabiti ne smemo tudi na kožo na prehodu na vrat. Okoli oči puder nanašamo z blazinicami prstov. Ker je koža okoli oči tanka in občutljiva, ga nanašamo z nežnimi pritiski na kožo. S potegi v levo in desno bi lahko povzročili na koži rdečico, oči pa bi razdražili. Seveda ne smemo pozabiti na veke. Nanje nanesemo tanko plast tekočega pudra, saj je pomembna podlaga za ličenje oči.
Korektor – naš zaveznik
Korektor naj bo za enega do dva odtenka svetlejši, saj na ta način dosežemo svetlitvene učinke. Na zreli koži se z leti pojavijo različne nepravilnosti: kapilare postanejo vidne, pojavijo se pigmentni madeži. Vse te nepravilnosti lahko prekrijemo s korektorjem, saj je bolj prekriven kot tekoči puder. Pri nanašanju velja previdnost, saj zaradi pogosto suhe in goste teksture korektor lahko poudari gube, posebno okrog oči. Zato izberite korektor, ki ima kremno teksturo. Korektor nanesemo tudi na zgornji veki, vse do obrvi.
Da se ne bomo svetile
Matiranje je pomembna faza ličenja. Uporabimo suh puder, lahko je v prahu ali kamnu. Če želimo tanjši nanos, uporabimo čopič z naravnimi ščetinami. Na tistih delih obraza, ki bi jih radi bolj temeljito matirali, lahko namesto čopiča uporabimo kosem vate. Gre predvsem za veke in predel okoli nosa. Preden matiramo predel okoli oči, gubice na koži zgladimo in šele nato nanesemo puder v kamnu ali prahu.
Ličenje oči vedno začnemo z mat senco bež barve, s tem dodatnim slojem bo ličilo na vekah bolj obstojno. Reza ima temne lase, zato smo se odločili za nekoliko bolj žive barve ličil za oči. Za temnolaske namreč temni in sivi toni niso primerni, saj delujejo nesveže, obraz pa je videti vse prej kot živahen. V notranjih kotičnih oči najprej nanesemo svetle tone, nato pa nadaljujejmo s temnimi. Na sredino veke nanesemo nekoliko bolj živahno barvo. Pomembno je, da so prehodi med barvami postopni, ostre linije pa zabrišemo. To dosežemo tako, da robove senc nanašamo enega čez drugega. Za lok na zgornji veki uporabimo nekoliko razpršen čopič, saj tako preprečimo, da bi zarisali ostre linije. V zunanjih kotičnik oči uporabimo siv mat ton, s katerim poudarimo naravno globino oči. Na spodnjo veko nanesemo tanko linijo senčila v lila barvi. Make up dopolnimo s tekočim črtalom za veke ali eye linerjem. Črto narišemo čim bliže trepalnicam. In počakamo, da se posuši. Obrvi le rahlo poudarimo, obliko naredimo s svinčnikom. Zarišemo drobne črtice, da videz ne bo preveč umeten. Trepalnice uvijemo s posebnimi škarjami. Nato nanesemo maskaro, počakamo, da se prvi nanos posuši in jih namažemo še enkrat.
Za piko na i
Obraz rahlo senčimo, na lica pa nanesemo nežne rožnate odtenke. Stroge linije obraza nekoliko zmehčamo, če rdečilo za ličnice nanesemo tudi na predel proti nosu. Na ta način ustvarimo mladostni videz, ki ga daje nežna rdečica. Ličenje končamo z ustnicami. Najprej jih nežno obrobimo s črtalom za ustnice naravne barve. Na ta način preprečimo, da bi se rdečilo za ustnice in bleščilo razlezla čez robove. Uporabimo nežen, diskreten glos, saj smo oči naličili nekoliko bolj močno in izrazito.