Rezultat 'hoje po robu' so drzne kreacije, ob katerih se marsikdo vpraša, kje je zanje dobil idejo. »Če je glava naravnana na »kuharsko frekvenco«, so navdihi prisotni povsod,« pravi in doda, da je včasih dovolj že to, da gre v trgovini mimo police s šampioni, pa ga že ujame kakšen poseben vonj in se mu utrne ideja za novo kombiniranje okusov. »Seveda so nujne tudi kuharske knjige in brskanje po internetu, spremljam svetovne chefe in dobim inspiracijo iz njihovih filozofij. No, včasih pa kakšno idejo dobim tudi med spanjem (smeh).« V kuhinjo se vedno znova rad vrača predvsem zaradi mešanja drugačnih okusov v harmonijo na krožniku, različnih tehnik priprave jedi, tisto, kar vse skupaj še dodatno začini, pa je adrenalin v profesionalni kuhinji in prenašanje čustev preko hrane. »Prepričan sem namreč, da gre ljubezen res skozi želodec!« Zato tudi svoje najbližje rad 'pocrklja' z dobrimi jedmi, ki pa so bolj preproste kot tiste v restavraciji. Tudi sam ima rad tradicionalno slovensko hrano, med katero prisega na segedin. Zlasti tisti, ki ga pripravi njegova mama, kar je le še en dokaz, da mamine kuhinje ne prekaša nič. »Služba je služba, doma pa nikoli ne kompliciram, še najraje 'spraznim hladilnik' na azijski način, saj pri tem nikoli ne vem, kakšna bo jed na koncu – kot na tekmovanju 'magic box'. Poleti pa obožujem žar, če bi imel čas, bi ga kuril vsak dan (smeh).«
Vsak bi bil rad kuharski chef
Kuhanje je v zadnjih letih postalo eden izmed najbolj vročih trendov in zdi se, da si vsak želi postati kuharski chef ali vsaj boljši kuhar, česar se Bine zelo veseli. »Kuhanje je res moderno in vesel sem, da se zaradi tega trenda vedno več kuha doma. Amaterski kuharji so zahtevni gostje in nas kuharje nenehno ženejo v odkrivanje novega. Vsekakor je čas v kuhinji za naše lastno zdravje bolj koristen kot tisti za pranje avtomobila (smeh). Seveda pod pogojem, da uporabljamo zdrave in sveže sezonske sestavine.« Vsak ljubiteljski kuhar si želi svoje najbližje razvajati s kulinaričnimi specialitetami, kot jih pripravlja Bine, a marsikdo najprej pomisli, da tega sam ne bo znal pripraviti in se zaradi tega raje drži desetih preverjenih receptov. »To želim popraviti s svojim izobraževalnim kulinaričnim portalom www.binevolcic.si . Na spletu objavljam video recepte in tehnike, ki odkrijejo vsako 'skrivnost' in zato se vse zdi zares preprosto,« pravi Bine, ki verjame, da je vedno lažje, če nam nekdo pokaže, kot pa le opis priprave jedi. Recept za dobrega kuharja vsebuje dve glavni sestavini: veselje in čas, znanje in izkušnje namreč pridejo s prakso.
To je njegova skrivnost ...
»Vsak začetek je težak, zato je fino, če otroke vključujemo v kuhanje že od majhnega. Vsekakor pa nam bodo jedi lažje in bolje uspevale, če imamo primerne kuhinjske aparate in pripomočke. Takšna je recimo nova generacija pečic Gorenje, ki skoraj že mislijo namesto nas.« Zaradi tega pečico s koračnim pečenjem priporoča vsakemu, saj se veliko jedi bolje speče, če med pečenjem temperaturo povečamo ali zmanjšamo. »Recimo pečen piščanec v kosu je tako v treh korakih pečen enakomerno, od beder do prsi, ki ostanejo sočna in polna okusa. Tudi kruh in zelenjava se najbolj optimalno spečejo v dveh korakih. Poskusite koračno pečenje, ne bo vam žal.«
Za odlične rezultate pečenja poskrbi kombinacija patentirane HomeMade notranjosti in sistema enakomernega kroženja vročega zraka MultiFlow 360°. Poleg običajnih programov pečenja AutoProgrammes pa je na voljo še poseben Step by step način ali koračno pečenje. To poteka tako, da uporabnik ročno nastavi več zaporednih faz oz. korakov peke. Ko je postopek nastavljen, ročno spreminjanje nastavitev ni več potrebno. Pečenje tako postane brezskrbno, uporabnik pa ima na voljo več prostega časa. Ta način uporabe pečice je idealen pri peki kruha, različnih vrst mesa, na primer piščanca, ali lazanje, ko so potrebne temperaturne spremembe.