Saša Polajnar je 20-letna študentka sociologije in primerjalne književnosti. V prostem času rada bere in si želi, da bi v prihodnosti tudi sama kdaj napisala kakšno knjigo, sicer pa bi rada delala na področju sociologije. Pred nekaj časa je plesala v plesno-navijaški skupini, s katero je osvojila več medalj in pokalov, zdaj pa se navdušuje nad tekom in aerobiko. Kot pravi, za zdaj še zbira razglednice, v prihodnje pa si želi, da bi videla čim več sveta in obiskala Avstralijo. Na akcijo Postani boginja teka, v sklopu katere je tako kot ostale izbranke prejela najnovejšo tekaško opremo Nike in se skupaj s trenerjema Pulz športa pripravlja na 10-kilometrski tek na 16. ljubljanskem maratonu, se je prijavila, ker raje kot sama trenira v skupini, ker ima rada oblačila Nike in ker jo je zanimalo, kako potekajo tekaški treningi s trenerjem.
Tokrat je trening prvič potekal v hladnejših razmerah. Tekaški trener Blaž Kavčič je povedal, da je pomembno,
da telo postopoma navajamo na tek pri nižjih temperaturah in s tem krepimo imunski sistem. Pomembno je, da smo pravilno oblečeni – torej ne v vroča oblačila, temveč v oblačila, izdelana iz materialov, ki znoja ne vpijajo, temveč dajejo občutek suhosti in se hitro sušijo. Pri Nike imajo tekaška oblačila, recimo, izdelana iz posebnega materiala Dri-Fit. Poudaril je tudi, da je pomembno imeti primerno obutev. V zimskem času so najbolj priporočljivi copati iz materiala Gore-Tex z nekoliko bolj narebrenim podplatom, ki zmanjšuje drsenje. Kot še pravi, je pozimi najprimernejši počasnejši tek, pred vsako aktivnostjo pa se je treba dobro ogreti in raztegniti.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV