Vsak del Slovenije ima svoje pešpoti, po katerih se je vredno sprehoditi, pa najsi bo to zaradi najrazličnejših zanimivosti, zelenih gozdov, slikovite okolice, divjih potočkov, spokojnih jezer ali kar tako – zaradi reakcije in druženja v naravi. Za vas smo pripravili nekaj idej za raziskovanje čudovitih kotičkov, ki jih imamo pri nas in se jih zagotovo izplača obiskati.
Pohod po Strunjanu
Miren in tih kraj kar vabi, da ga obiščemo, še posebej če se hočemo malo odmakniti od vsakodnevne naglice in stresa. Vonj po soli, prostrano morje, sonce in doza vitamina D ter prekrasni razgledi so več kot dovolj dobri razlogi, da se odpravimo po krožni poti, ki nas pelje skozi naravni rezervat Mesečevega zaliva. Nad njim se razprostira veličasten in znamenit strunjanski klif, ki je visok kar 80 metrov. Sama pot je dokaj razgibana, a nezahtevna, zato je primerna za vse, ki radi uživajo na slovenski obali.
Pot po močvari v Lončarovcih
Zakaj ne bi odkrivali skritih kotičkov Prekmurja? Lončarovci so ena najmanjših vasi na Goričkem in vsekakor zanimivi za raziskovanje. Urejena in zanimiva lesena pot ponuja sprehod nad močvirnatim travnikom, medtem ko nam interpretativne table predstavljajo okoliške naravne vrednote, kulturnozgodovinske značilnosti, tamkajšnje rastlinske in živalske vrste. Če želimo pot še nadaljevati, pa nam bo pri tem pomagal tudi kažipot, ki nas vodi do bližnjih, a tudi zanimivih lokalnih destinacij.
Vzpon na Sveto Ano nad Podpeškim jezerom
Iz naselja Jezero vodi planinska pot do Sv. Ane, ki je ena najbolj zaželenih foto točk v osrednji Sloveniji, sočasno pa navdušuje s prečudovitim razgledom, ki nam ob jasnem dnevu razkriva Ljubljansko barje in okoliške vrhove, od Krima, Polhograjskega in Zasavskega hribovja do Kamniško-Savinjskih Alp. Vzpon na Sv. Ano ni prenaporen, saj tudi ob počasni hoji običajno ne traja več kot pol ure.
Soška pot
Pot se začne pri izviru reke Soče in nas popelje skozi dolino Trente ter vodi vse do Bovca. Gre za naravoslovno učno pot v Triglavskem narodnem parku, ki vključuje ogromno naravnih in kulturnih lepot, slikovitih sotesk, korit in tudi zanimivih visečih brvi, po katerih moramo nekajkrat prečkati to čudovito smaragdno reko s hudournim značajem. Celotna pot je dolga 25 km, a jo lahko poljubno skrajšamo in si ogledamo samo del, ki nas zanima.
Pot po dolini Tamar
Dolina slovi kot ena najlepših ledeniških dolin v Julijskih Alpah, hkrati pa se ponaša s pravljičnim razgledom na bližnje gore, kot so na primer Mojstrovka, Travnik in Jalovec. Enourna pot načeloma ni zahtevna, a se rahlo vzpenja in vodi vse do planinske koče, v kateri se lahko okrepčamo.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV