Najprej je pomembno, da se zavedamo, da nezgodno zavarovanje potrebujemo – potrebujemo ga v prvi vrsti zaradi sebe, ker lahko zaradi nepričakovanih dogodkov ostanemo brez dohodka, v drugi vrsti pa ga potrebujemo zaradi drugih, ki so posledično odvisni od nas. Pomembno je vedeti, da v primeru najhujšega družina pogosto doživi veliko finančno izgubo, zato je izbira ustreznih zavarovalnih kritij bistvenega pomena. V okviru družinskega nezgodnega zavarovanja lahko uredite zavarovanje tudi za svoje otroke do 26. leta starosti in za svoje starše do dopolnjenega 85. leta, s katerimi živite v skupnem gospodinjstvu.
Vzemite si čas in izberite pravega!
Prvi korak je torej za vami. Odločitev je sprejeta. Družinsko nezgodno zavarovanje je nekaj, kar morate urediti. Kaj pa sedaj? Še preden se odločite za sklenitev zavarovanja, ki vam najbolj ustreza, predlagamo, da se seznanite s ponudbami za sklenitev nezgodnega zavarovanja in si resnično vzamete čas za razmislek, kaj od zavarovanja pričakujete. Ponudbe zavarovalnic so resda lahko ugodne in omogočajo enostavno sklenitev nezgodnega zavarovanja, kar pa še ne pomeni, da bodo zadovoljile tudi vaša pričakovanja. Zato se v prvi vrsti glede na potrebe in finančne zmožnosti vaše družine odločite za takšen paket, ki vam bo povsem ustrezal.
Kako pomembno je zavarovati svoje zdravje in svoje dele telesa, da bi ostali nepoškodovani, saj si z njimi služimo kruh, se zavedajo tudi številni zvezdniki, ki so v preteklosti že polnili naslovnice medijev z vrtoglavimi zavarovalnimi vsotami, za katere so zavarovali svoje atribute v primeru nesreče. Denimo, Heidi Klum je svoje noge zavarovala za dva milijona dolarjev. Ena najbolj uspešnih manekenk na svetu se pač zaveda, kateri del telesa ji največ pomeni in s katerim lahko največ zasluži. "Imeti štiri otroke je zelo velika odgovornost. Vsak ima svoje želje, vsakega zanimajo drugačne stvari. Mati se mora naučiti, kako vse to organizirati, obenem pa jim nuditi vso ljubezen in varnost, ki jo potrebujejo. To pa lahko storiš edino tako, da v prvi vrsti poskrbiš zase in za svoje zdravje,« je takrat svojo odločitev pojasnila medijem Heidi, ki se zaveda, kaj bi za njeno družino pomenil izpad dohodka v primeru hujše nezgode.
Zvezdniške muhe in slavna kritja
Je pa višina Heidijine zavarovalne vsote daleč od tega, da bi bila rekordna. Rekord v svetu šovbiznisa še vedno pripada Davidu Beckhamu, ki je svoje noge pred leti, ko je še aktivno igral nogomet, zavaroval za kar 70 milijonov. Noge pa so zavarovali tudi broadwayski plesalec Fred Astaire za 150 tisočakov, Rihanna za okrogel milijon in legendarna Tina Turner za 3,2 milijona. Med rekorderke glede višine zavarovanja dela svojega telesa se vsekakor uvršča tudi Jennifer Lopez, ki je svojo slovito zadnjico zavarovala za 18 milijonov.
Pomembno je vedeti!
Izpostavljamo štiri ključne elemente, na katere bodite pozorni pred sklenitvijo nezgodnega zavarovanja:
1. Najpomembnejši faktor odločitve naj bo višina zavarovalne vsote za primer trajne invalidnost zaradi nezgode. Stroški, povezani z invalidnostjo katerega od družinskih članov, bi namreč predstavljali največje breme za družinski proračun. Čeprav je težko vnaprej predvideti stroške takšnega nesrečnega primera, se je primerno odločiti za čim višjo zavarovalno vsoto, ki bi družini še naprej omogočala vsaj približno normalno življenje. Tukaj je pomembno tudi progresivno izplačevanje zavarovalne vsote, ki zagotovi, da se zavarovalna vsota podvoji, potroji, če je odstotek invalidnosti višji.
2. Natančno preučite splošne pogoje zavarovanja (bodite pozorni tudi na besedilo v drobnem tisku. Tam so ponavadi zapisane nekatere ključne stvari, ki jih je smiselno dobro prebrati in se o njih posvetovati, še preden pride do nezgode, da kasneje ne bi prišlo do kakšnih nepričakovanih zapletov.
3. Preverite, kdo od družinskih članov je že morebiti nezgodno zavarovan oziroma kako je kdo zavarovan, da se oblike kritij ne bi podvajale.
4. Sklenitev družinskega nezgodnega zavarovanja je torej smiselna z večih zornih kotov – vsi člani so zavarovani po isti polici, za vse veljajo isti pogoji, poleg tega je ponavadi skupna premija nižja kot bi bil seštevek posameznih premij za vsakega družinskega člana posebej.
Za večjo finančno varnost v primeru nezgode ali bolezni lahko poskrbimo z Vzajemninim družinskim nezgodnim zavarovanjem, saj si lahko z izplačano zavarovalnino pokrijemo nepričakovane stroške zdravljenja in zagotovimo kritja, ki so pomembna za zaščito družine. Prednost nezgodnih zavarovanj Vzajemne so visoke zavarovalne vsote za primere, ko zaradi nezgode nastopi trajna invalidnost. Ob tako hudih življenjskih dogodkih nam izplačana zavarovalnina omogoči prilagoditev življenjskih razmer novo nastalim potrebam in olajša življenje naši družini.
Prednosti družinskega nezgodnega zavarovanja
Vzajemna omogoča, da se v zavarovanje lahko vključijo vsi člani gospodinjske skupnosti ter si zagotovijo varnost celotne družine z eno zavarovalno polico. Poleg tega zavarovanje vključuje kritja, ki so prilagojena posebej za zaščito družin v primeru izgube enega izmed staršev zaradi nezgode:
• družinska renta za desetletno obdobje,
• štipendija za dokončanje šolanja dijakov in študentov za obdobje pet let,
• brezplačno družinsko nezgodno zavarovanje še tri leta po tragičnem dogodku.
Pomembna novost zavarovanja, ki jo Vzajemna nudi svojim zavarovancem v teh težkih trenutkih, je tudi brezplačno svetovanje psihologa in nudenje informacij v primeru trajne invalidnosti.