Zavedajte se, da se nekateri zares počutijo večvredno in jih ne poskušajte popravljati
Naša pogosta težava je, da na svet gledamo skozi lastne oči. Ker smo pozorni zgolj na svoj vidik in kako se mi zaradi nečesa počutimo, ogrozimo svoja razmerja in medosebne odnose, pogosto pa s tem poglobimo vrzel tudi med nami in osebo, ki nas razjezi. V primeru, da se sporečete z arogantno osebo, ki ji ne morete preprosto obrniti hrbta, se zavedajte, da oseba trpi za težavo, ki ni odvisna od vas in ji zato ne morete pomagati, še manj pa spremeniti njenega razmišljanja. Glejte na ta pogovor kot na igro, ki jo lahko zavrnete, in se ne sekirajte za nekaj, kar ni vredno vaših živcev.
Odkrita komunikacija je ključ
Seveda lahko v pogovoru poskusite odgovoriti tudi z 'Morda nisi želel zveneti arogantno, …' ali pa 'Verjamem, da me nisi želel užaliti,' ter s tem mogoče razorožite osebo, s katero govorite, sicer pa je najboljša možnost, da izberete odkrito komunikacijo. Na miren način pojasnite svoj vidik in poudarite, da razumete tudi njegovega ter dodajte, kako se počutite, če ne pridete do besede.
V pogovor zapletite dodatno osebo
Če se vam zdi, da se pogovor ne premakne z mrtve točke ali pa preprosto ne morete sprejeti dejstva, da situacije ne boste spremenili, v pogovor zapletite dodatno osebo. Dodaten uvid v pogovor navadno umiri strasti in poskrbi za mirnejši razplet pogovora, poskrbite pa, da se oseba ne bo počutila, da se želite zgolj spraviti nanjo.
Bodite obzirni
Zadnji, a morda najpomembnejši nasvet, ki ga ponujajo številni psihologi, je ta, da bodite obzirni. Premislite svoje reakcije in komentarje vnaprej in ne pozabite, da je pomembna tema pogovora, ne pa zgolj občutek zmage. Precej neprijetno bi bilo, če bi se izkazalo, da vas oseba, s katero ste v kontaktu, vidi na enak način kot vi njo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV