V naši družbi žal še vedno toleriramo nasilje. Tudi nad ženskami. Podatki Policije za zadnjih pet let razkrivajo, da število obravnavanih kaznivih dejanj nasilništva nad ženskami narašča. Precej več je spolnega nasilja.
Strokovnjaki, ki se dnevno srečujejo z žrtvami nasilja, opozarjajo, da mnogo žensk, ki doživljajo nasilje, o tem ne spregovori, predvsem zaradi občutka krivde in sramu, ki jim ga vsiljujejo nasilneži in družbeni stereotipi. Še vedno lahko v družbi slišimo izjave, da je ženska zagotovo iskala težave, pa naj bo to zaradi njenih oblačil, ali zgolj zato, ker si je 'drznila' sama zvečer na pijačo v lokal. Verjetno bo kar nekaj takšnih izjav tudi v komentarjih pod našimi prispevki. Tudi to je dober pokazatelj stanja v družbi.
Kot odgovor na vse te izzive smo pripravili projekt Varna in zadovoljna, katerega namen je opozoriti širšo javnost na to problematiko in ponuditi nekaj konkretnih rešitev. V trenutku, ko nas ohromi strah, izgubimo del svoje svobode in moči. In to je točno tisto, kar si nasilnež želi – nadmoč. Zato si želimo s projektom opolnomočiti ženske in jih izobraziti o ustrezni samozaščiti, pri čemer se zavedamo, da gre v resnici za širši družbeni problem, ki zahteva temeljite spremembe.
Predstavili vam bomo tečaj samoobrambe, ki se ga lahko udeleži vsak izmed nas. Samoobramba ni le fizična veščina, je tudi mentalni trening, ki krepi samozavest in občutek lastne vrednosti. Ko se ženske naučijo, kako se zaščititi, ne pridobijo le fizičnih sposobnosti, temveč tudi notranjo moč, ki jim omogoča, da se bolj suvereno spopadajo z vsakodnevnimi izzivi.
Namreč, vsaka ženska, ki se nauči braniti in zaščititi sebe, prispeva k spremembi družbene dinamike in krepitvi varnosti za vse.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV