Pravijo, kar se mora, ni težko, a priznajmo si, da ni vedno tako. V našem življenju so tudi trenutki, ko nam je marsikaj težko, pa naj si bo to zaradi preobremenjenosti, izčrpanosti, slabega počutja, stresnih dogodkov in še in še. In prav v takšnih obdobjih nam lahko pomagajo preprosti rituali, zaradi katerih bomo zagotovo lažje funkcionirali ali si vsaj marsikaj olajšali.
Planiranje in organizacija
Zapisovanje naših obveznosti, opravkov in dogodkov nam bo pomagalo razbremeniti naše misli, hkrati pa nam ne bo treba iskati izgovorov ali se opravičevati, zakaj smo mogoče na kaj pomembnega pozabili. Možnosti, kako se bolje organizirati, je res veliko, pa naj si bo to magnetna tabla na hladilniku, rokovnik, koledar ali tovrstna aplikacija na našem telefonu. Vsako jutro si lahko vzamemo nekaj minut ob kavi in si pripravimo oziroma pregledamo seznam opravil, ki jih imamo za ta dan. Če bomo imeli boljši pregled, si bomo lažje razporedili prioritete, se izognili občutku preobremenjenosti in si tudi prej uredili življenje.
Načrtovanje obrokov
Hrana je naše osnovno gorivo, zato si ne bomo naredili nobene usluge, če bomo izpuščali obroke. Dejstvo je, da naše telo za svoje delovanje potrebuje dovolj hranljivih snovi, ki jih bomo dobili le z uravnoteženo prehrano. Za začetek se lahko odpovemo instant grehom od hitre hrane, dostave do nezdravih prigrizkov in jih raje nadomestimo z rednimi obroki, ki so polni vitaminov in mineralov. V primeru, da nam primanjkuje časa, si lahko pomagamo tudi z vnaprej pripravljenimi obroki oziroma t. i. prep meal. Ti nam bodo prihranili stres, čas in obremenjevanje s tem, kaj bi si skuhali.
Digitalno razstrupljanje
Priporočljivo je, da si v dnevnem urniku določimo časovni interval, v katerem se bomo odklopili od vseh elektronskih naprav. To je lahko med obroki, zvečer, uro pred spanjem in podobno. V tem času lahko beremo, medtiramo, se pogovarjamo z bližnjimi, kar koli imamo radi in nas bo sprostilo. Z odklopom od sodobne tehnologije si bomo mentalno odpočili, hkrati pa si bomo osvežili tudi misli.
Povezanost uma in telesa
Naše telo je povezano tudi z našimi čustvi, zato ne smemo pozabiti na celostno obravnavo. Čeprav se nam zdi, da ne zmoremo nič drugega kot ležati na domači sedežni, je še kako pomembno, da svoje telo znova spravimo v pogon. Začnemo lahko z manjšimi koraki, ki jih nato lahko postopoma dodajamo glede na svojo kondicijo, od preprostega sprehoda, kolesarjenja do vadbe. Ko se bomo fizično okrepili, bo to pozitivno vplivalo tudi na našo psiho.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV