Zadovoljna.si
Ženska hujša - 3

Šport in zdravje

Živila, ki jih morate jesti, če želite biti vitke

Su.S.
14. 11. 2018 12.05
0

Da boste tudi v zimskih mesecih zdrave in v vrhunski formi, ne opustite telesnih aktivnosti. Še bolj kot potenje na prostem ali v zaprtih prostorih pa so pomembna živila na vašem krožniku, zato poskrbite za pameten in okusen jedilnik.

Tudi v zimskih mesecih poskrbite za zdravje.
Tudi v zimskih mesecih poskrbite za zdravje.FOTO: iStock

Ostanite aktivne

Naj nizke temperature, veter in sneg ne bodo izgovor za to, da v zimskih mesecih ne telovadite. Na izbiro imate celo paleto aktivnosti, izberite tisto, ki vam je pisana na kožo in med katero se boste zabavale in uživale. Če se boste odločile za aktivnosti na prostem, se oblecite v plasteh, izogibajte se bombažu, ki vpija vlago, zgornja plast pa naj bo odporna proti vetru in vodi. Ker se pozimi hitro stemni, poskrbite za svojo varnost z odsevniki, obujte pa športne čevlje, ki imajo podplate z dobrim oprijemom. Vsekakor so aktivnosti na prostem boljša izbira, saj boste na svežem zraku predihale svoja pljuča in ulovile nekaj sončnih žarkov, ki jih vaše telo potrebuje za tvorbo izjemno pomembnega vitamina D. Ker pa v tem času sonce pri nas izgublja svojo moč, razmislite o dodatku vitamina D, da boste poskrbele za zdrave kosti, zobe in mišice, za zdrav imunski sistem, srce in ožilje.

Mleko in mlečni izdelki so pomemben del uravnotežene prehrane.
Mleko in mlečni izdelki so pomemben del uravnotežene prehrane. FOTO: iStock

A tudi vadba v zaprtih prostorih je boljša kot nič, v nemogočih zimskih vremenskih razmerah pa nuja. Lahko se odpravite v fitnes, se vpišete na tečaj joge, pilatesa ali ene izmed številnih bolj energičnih vodenih vadb. Odlična oblika rekreacije sta tudi plavanje ali ples. Če ne marate vodenih vadb in skupinskega potenja v fitnesu, kupite blazino in morda kakšen pripomoček za vadbo, izberite video na internetu in za zdravje in dobro počutje poskrbite kar doma. Vadite lahko tudi mimogrede, če se ne izogibate stopnicam ali si gospodinjska opravila popestrite z glasbo ter ‘zaplešete’ denimo s sesalcem ali krpo.

Z vadbo boste ostale v formi in izgubile kakšen kilogram, obenem pa boste spodbudile delovanje limfnega sistema in krepile imunski sistem, zmanjšale boste negativne učinke stresa in izboljšale svoje razpoloženje, imele boste več energije in bolje boste spale. A ne pozabite na ustrezen vnos tekočin, kajti hidracija je pomembna tudi v zimskih mesecih.

Poskrbite za pameten jedilnik

Še bolj pomembno je to, kar vsak dan dajete na vaše krožnike. Tretjino vaše prehrane oziroma 5 porcij naj sestavljata zelenjava in sadje, s čimer boste poskrbele za vnos vitaminov, mineralov in vlaknin. Da si boste lažje predstavljale, ena porcija pomeni denimo jabolko ali tri zvrhane žlice zelenjave. Privoščite si sadje za zajtrk ali malico, lahko ga zaužijte namesto sladice eno uro po kosilu. Za kosilo si poleg zelenjavne priloge privoščite še solato, ki je lahko zvezda odlične zdrave in hitro pripravljene večerje. Vse celice vašega telesa vam bodo hvaležne.

Posezite po polnozrnatih živilih, torej rjavem rižu, polnozrnatem kruhu, testeninah iz polnozrnate moke in podobnem. Polnozrnata živila namreč vsebujejo več vlaknin, vitaminov in mineralov.

Ne pozabite na proteine. Če jih ne boste zaužile dovolj, bo vaše počutje slabše, utrujene boste, hrepenele boste po ogljikovih hidratih in morda boste opazile, da vam izpadajo lasje. Odličen vir proteinov so mleko in mlečni izdelki. Sicer jih najdete tudi v mesu, ribah, jajcih, stročnicah, oreščkih in semenih.

Izbirate lahko med tremi različnimi okusi: borovnico z banano, jagodo z ananasom ter banano z robido in žiti.
Izbirate lahko med tremi različnimi okusi: borovnico z banano, jagodo z ananasom ter banano z robido in žiti. FOTO: Arhiv proizvajalca

Pomembna vloga probiotikov

Ne pozabite na probiotike, ki igrajo pomembno vlogo pri ohranjanju zdrave črevesne flore ali mikrobiote oziroma njenega ravnovesja, ki se lahko poruši zaradi stresa, nezdrave prehrane, uživanja alkohola ali antibiotikov. Takrat se v črevesju v škodo dobrih razrastejo škodljive bakterije in pride do disbioze, ki jo občutimo kot napenjanje, napihnjenost ali diarejo. Razvoj in preživetje škodljivih bakterij v črevesju ovirajo probiotiki, ki skrbijo za zdravo prebavo, ustrezno gibanje črevesja oziroma peristaltiko, krepijo naš imunski sistem in vplivajo na naše psihično počutje.

EGO smoothie - zdrav in slasten napitek

Če morda še ne veste, tudi zdrava živila so lahko izjemno okusna. O tem vas bo zagotovo prepričal EGO smoothie. Izbirate lahko med tremi različnimi okusi: borovnico z banano, jagodo z ananasom ter banano z robido in žiti.

EGO smoothie vsebuje pomembne komponente vašega pametnega zimskega jedilnika, torej sadje in probiotike. Z njim boste potemtakem ubile dve muhi na en mah. EGO smoothie zagotovo sodi med živila, s katerimi boste poskrbele za vašo vitko linijo, dobro počutje, urejeno prebavo in boljšo odpornost. In kar je še bolje, zaradi priročnega pakiranja ga lahko, preden odhitite v službo ali po opravkih, daste v torbico in si ga privoščite, kjerkoli in kadarkoli vam želodec poželi.

Sponzorirana vsebina

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
ISSN 2630-1679 © 2021, Zadovoljna.si, Vse pravice pridržane Verzija: 646