Psiholog dr. Steve Faulkner trdi, da naj bi imela vroča kopel podobne učinke na telo, kot jih ima telesna, aktivnost. Oboje naj bi namreč preprečevalo sladkorno bolezen tipa 2 in zaradi gretja izboljševalo naše zdravje.
V svoji raziskavi se je Faulkner osredotočil na povezavo med vročo kopeljo in krvnim sladkorjem ene osebe in število kalorij, ki jih ta pri tem pokuri. V študiji je sodelovalo 14 moških in Faulkner je ugotovil, da so s kopanjem na uro pokurili približno 140 kalorij oziroma 0.586152 kilodžulov, kopel pa je znižala tudi njihov krvni sladkor za približno 10 % več kot telovadba.
Vsi so eno uro uživali tudi v vadbi na kolesu, saj je ekipa lahko tako izmerila, koliko kalorij so pokurili z obema dejavnostima. Končni rezultati so pokazali, da z vročo kopeljo pokurimo toliko kalorij kot pri 30-minutni hoji oziroma teku. Zakaj? Ker se med namakanjem v vroči vodi začnemo potiti, telo se poskuša ohladiti in se vrniti na normalno temperaturo, pri čemer se pospeši prebava in posledično poraba kalorij.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV