Nedavna raziskava, ki so jo opravili v Veliki Britaniji, je pokazala, da najbolj pogosto smrčijo ženske med 25 in 34 letom starosti. Vzrok so največkrat dihalne motnje. Znanstveniki trdijo, da jih kar tretjina močno smrči do trikrat na teden. Presenečene? Rezultat je vsekakor za marsikoga nepričakovan, raziskava pa je pokazala tudi to, da smrči tudi 31 % moških.
Strokovnjaki so odkrili, da se tendenca smrčanja pri moških začne zmanjševati po 75. letu starosti, zdravila, ki bi smrčanje povsem odpravil, pa žal ni. Pogosto pomaga sprememba položaja spanja, zlasti, če spite na hrbtu. Četudi je ta položaj za spanec najbolj zdrav, se mu je, če ste nagnjeni k smrčanju, bolje izogniti. Ko tako počivamo, namreč najlažje smrčimo. A če vam je neprijetno spati v drugem položaju, vsaj pazljivo izberite blazino. Če bo premehka in vaš vrat ne bo dovolj podprt, bo obstajala še večja možnost, da boste smrčali. Najbolje bi bilo, da spite na boku.
Priporočljivo je tudi, da se odrečete alkoholu in kajenju. Oboje obremenjuje dihalne poti. Na smrčanje lahko vpliva tudi prekomerna teža, strokovnjaki pa priporočajo tudi zmanjšanje količin ocvrte hrane, čokolade, predelane hrane in živil, ki vsebujejo veliko sladkorja. Čez dan je priporočljivo zaužiti vsaj pet porcij sadja in zelenjave ter se držati rutine glede ure, ko se odpravite spat in se zbudite.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV