Po glasbi, igranju in v zadnjem času pisateljevanju je politika še eno področje zanimanja ameriške ikone Barbre Streisand. Tako kot vse, čemur se posveča, tudi dogajanje na ameriškem političnem prizorišču spremlja zelo čustveno, še posebej, ko gre za Donalda Trumpa in njegovo kampanjo za republikansko predsedniško nominacijo. Ker ima nekdanji predsednik, ki ji ni ravno všeč, precejšnjo prednost pred republikanskima nasprotnikoma (nekdanjo guvernerko Južne Karoline Nikki Haley in guvernerjem Floride Ronom DeSantisom), je nedavno v pogovoru s Stephenom Colbertom, voditeljem oddaje "The Late Show", znova spregovorila o načrtih, kaj bo storila, če Trump letos zmaga na predsedniških volitvah.
Skratka, nad možnostjo, da se Trump, ki ga je pogosto javno kritizirala, ponovno preseli v Belo hišo, ni navdušena.
"Ne morem živeti v tej državi, če on postane predsednik," je dejala diva, ki je leta 2016 sodelovala v kampanji Hilary Clinton. Voditelju je razkrila, kam se bo preselila, če bo do selitve prišlo. "Verjetno bo Velika Britanija, rada imam Britanijo," je razkrila Streisandova.
Kaj si misli o Trumpu, je razkrila v svoji knjigi spominov z naslovom "Ime mi je Barbra", ki je izšla novembra 2023. O tej temi pa se je pogovarjala v nedavnem intervjuju s Colbertom. Priznala je, da jo je Trumpova zmaga v Beli hiši šokirala. "Ko ste bolni, ne bi šli k zdravniku, ki ni kvalificiran ali nima izkušenj z zdravljenjem vaše bolezni. Zakaj za vraga želijo ljudje zaupati vodenje naše države narcisu, katerega pomanjkanje izkušenj, lahkomiselnost in očitno neupoštevanje ga je naredilo popolnoma neprimernega za predsednika?" je zapisala.
Dodala je, da jo skrbi možnost, da bi mlajša generacija "posnemala tega človeka, ki ni kazal prijaznosti ali empatije do drugih ljudi".
Domnevajo tudi, da je Donald Trump leta 2018 navdihnil igralko in pevko, da je napisala in posnela videospot za pesem Don't Lie to Me (v videoposnetku je njegova fotografija posneta od zadaj), v intervjuju za The Guardian pa je ob izidu pesmi primerjala pričakovanja, ki jih ima javnost do žensk v ameriški politiki, in način, kako politik, ki jih sovraži, komunicira z javnostjo.
"Moški in ženske se merijo po različnih merilih. In to me jezi. Seveda ne bi smela odkrito izražati svoje sodbe, ker sem ženska, ženska pa bi morala biti nežna. Toda tudi, ko Trump povzdigne glas, kriči na ves glas ... To pa naj bi bilo popolnoma sprejemljivo," je rekla.
Domneva se, da bo 81-letna legenda letos sodelovala v kampanji demokratov, ki jih že leta podpira. Razlog, zakaj meni, da ne bi smela ostati apolitično ob strani, je opisala v svoji knjigi spominov: "Umetniki so vest države. Njihovo delo je odsev časa in včasih nas izzove, da rečemo in vidimo, kar bi drugi raje ignorirali. Na tak način lahko dajo glas tistim, ki ga nimajo, in tako spregovorijo, ko drugi ne bodo."
Več o prvem vzponu na predsedniški stolček ZDA in samem predsedovanju Donalda Trumpa pa lahko izveste z ogledom dokumentarcev na VOYO! Na voljo so vam Kako je Trump osvojil svet, Trumpov šov in Ustvarjalci kaosa.
Zadovoljne e-novice
Vir: www.gloria.hr
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV