Ekipa Gozda strahov nam je zaupala, da je priložnost za nastop na ameriški različici talentov sprožil plaz čustev in misli, še posebej zaradi tega, ker so dobili priložnost za sodelovanje v enem najbolj prestižnih in globalno prepoznavnih talent šovov. Na svetovnem odru se namreč predstavljajo in tekmujejo najboljši talenti iz vseh koncev sveta.
"Ob tem smo čutili tudi veliko vznemirjenje in pričakovanje. Zavedali smo se, da ta priložnost pomeni, da bomo našo umetnost predstavili milijonom gledalcev po vsem svetu. To je bila priložnost, o kateri mnogi umetniki le sanjajo. Seveda pa so se pojavili tudi dvomi in strahovi. Vprašanja, kot so "Ali smo dovolj dobri?" in "Kako se bomo odrezali v primerjavi z drugimi svetovnimi talenti?", so bila neizogibna. Vendar smo te dvome uporabili kot gonilno silo za še bolj intenzivne priprave in vaje," pravi ekipa Gozda strahov.
Priprave na nastop na veličastnem odru America's Got Talent v Los Angelesu so bile intenzivne in večplastne. Začele so se takoj, ko so prejeli potrditev o udeležbi v šovu. V Sloveniji so se osredotočili na izpopolnjevanje točke, kar je vključevalo ure in ure piljenja nastopa ter usklajevanja med seboj.
Veliko pozornosti so namenili tudi pripravi scenarija ter izboljšavam kostumov in scenskih elementov. Ekipa je z režiserjem in produkcijo oddaje uskladila vse najmanjše podrobnosti točke, saj tako velika produkcija ničesar ne prepusti naključju.
"Kljub vsem pripravam pa je bil občutek, ko smo stopili na oder pred živo publiko in kamere, popolnoma drugačen od česarkoli, kar smo doživeli prej. Adrenalin je bil na vrhuncu, šele takrat smo resnično občutili razsežnost tega, kar počnemo! Ta izkušnja nas je ne le preizkusila, temveč tudi okrepila kot skupino in nas naučila, da zmoremo več, kot smo si kdaj predstavljali," je zaupala ekipa Gozda strahov.
Pred žirijo, ki jo sestavljajo svetovno znani sodniki Simon Cowell, Howie Mandel, Heidi Klum in Sofia Vergara, in približno tritisočglavo občinstvo je ekipa predstavila svoj štiriminutni nastop, v katerem so se prepletali elementi srhljivke in čarovniške iluzije. Ekipa se je zavedala, da nastopa pred ljudmi, ki so pomagali sooblikovati sodobno zabavno industrijo, zato je njihovo mnenje imelo še večjo težo.
Po koncu nastopa je Simon Cowell prekinil nastalo tišino in pohvalil ekipo. "Rekel je, da smo bili briljantni in da je bila naša točka domiselno zasnovana. V tistem trenutku se nam je odvalil ogromen kamen od srca. Občutili smo samo še veselje in ponos! Še posebej pa nas je navdušilo, da Simon nikakor ni mogel razumeti, kako smo izvedli čarovnijo – naš nastop mu je bil ravno zato tako všeč, ker smo ga presenetili!!," pravi ekipa Gozda strahov.
Pohvale so prišle tudi od Howieja. Čeprav je bila Sofia na začetku zelo prestrašena, jih je vseeno podprla. Še posebej pa je ekipo presenetila reakcija Heidi Klum, ki velja za ljubiteljico noči čarovnic, a je dejala, da je bil nastop zanjo preveč strašljiv.
"Raznolikost mnenj je dodala še dodaten pečat našemu nastopu. Besede žirije so bile za nas izjemna motivacija. Njihova podpora in priznanje pomenita ogromno, še posebej ker prihajata iz ust ljudi, ki so v tej industriji pustili neizbrisan pečat. To je potrditev, da smo na pravi poti, in hkrati spodbuda, da se še naprej trudimo in ustvarjamo vrhunske predstave," dodaja ekipa.
V intervjuju so nam zaupali, da jih je med vsemi žiranti najbolj navdušil Simon. Njegovo mnenje jim je največ pomenilo, saj velja za najstrožjega člana žirije. Ravno Cowellova ocena je za tekmovalce ključnega pomena, saj njegova odobritev pogosto napoveduje uspeh v šovu ali karieri. "Njegova pohvala, da naš nastop ni bil samo dobra iluzija, temveč grozljivka, je ultimativna pohvala našemu delu," dodajo člani ekipe.
Ameriški žiranti so v skoraj dveh desetletjih videli izjemno širok spekter talentov z vsega sveta. To pomeni, da so njihova pričakovanja izjemno visoka in jih je težko presenetiti. Prav to pa je ekipo spodbudilo k posebni kreativnosti in inovativnosti pri pripravi nastopa, saj so se zavedali, da v tem okolju praktično ni prostora za napake.
"Dodaten izziv je predstavljalo dejstvo, da smo morali v zelo kratkem času narediti močan vtis. V America's Got Talent je tempo hiter in žiranti so navajeni hitro oceniti potencial nastopajočih. Zato smo našo točko zastavili tako, da je takoj pritegnila pozornost in vzbudila zanimanje," dodaja ekipa.
Gozd strahov je priznal, da obstajajo razlike med slovensko in ameriško različico talentov. Slovenska različica ohranja bolj intimno, domačo atmosfero in ustvarja občutek bližine in povezanosti med nastopajočimi in gledalci.
"Po drugi strani pa je America's Got Talent pravi medijski velikan. Gre za ogromen produkcijski podvig. Cilj ni le najti talente, temveč ustvariti zvezde svetovnega formata. Oder America's Got Talent služi kot odskočna deska za globalno prepoznavnost, kar daje tekmovanju dodatno težo in pritisk," pravi ekipa Gozda strahov.
Na dodatno razliko pa vpliva tudi občinstvo, saj v ameriški različici nastop spremlja 3000 gledalcev, kar ustvarja izjemno intenzivno vzdušje. To občinstvo je tudi bolj neposredno in glasno v izražanju svojih reakcij. Če jim nastop ni všeč, bodo to takoj pokazali z bučnim neodobravanjem, kar lahko za nastopajočega predstavlja dodaten stres. Ta neposrednost je v ostrem nasprotju s slovenskim občinstvom, ki je običajno bolj zadržano in diplomatsko.
"Zaradi teh dejavnikov smo se v ameriški šov podali brez velikih pričakovanj. Že sama udeležba v tem prestižnem tekmovanju je bila za nas izjemna čast. Šov smo dojemali kot nekakšne "olimpijske igre talenta", kjer se predstavljajo najboljši iz celega sveta. Ta perspektiva nam je pomagala, da smo ostali osredotočeni na svoj nastop in nismo podlegli pritisku ogromnega odra ter zahtevnega občinstva," so zaupali člani ekipe.
To jesen pa ne zamudite jubilejne desete sezone oddaje Slovenija ima talent, kjer bomo spoznali nove talente, ki nas bodo zagotovo navdušili in morda se bodo tudi oni podali na izkušnjo življenja.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV