"Mladostna in brezčasna sem v vsaki starosti," je afirmacija, ki si jo vsak dan ponavlja zvezdnica svetovnega kova Jennifer Lopez, ki ji pri 53 letih uspeva ohranjati neverjetno mladosten videz. V intervjuju za Elle je priznala, da je vprašanje, ki ji ga najpogosteje zastavijo: 'Kaj počneš s svojo kožo?'
"Nekoč, ko sem bila mlajša, sem slišala pregovor, da imaš do 25. leta obraz, s katerim se rodiš, po 25. pa dobiš obraz, ki si ga zaslužiš. In rekla sem si, oh, obnašaj se temu primerno. Moraš biti prijetna, lepa oseba v notranjosti, če želiš, da tvoj obraz to odraža. Postaneš to, kar misliš in kakor se obnašaš."
Pozitivno razmišljanje in dnevne afirmacije pa niso njeno edino orožje v boju proti staranju. "Moja mama je govorila, da je olivno olje zdravilo za vse. In to je skrivnost, ki sem jo uporabljala v preteklih letih, ker resnično deluje. Ko smo se lotili ustvarjanja izdelkov, je bila to prva stvar, ki sem jo rekla: kot osnovo mora imeti izvleček olivnega olja."
Ko je bila v dvajsetih letih, ji je dermatolog priporočil odlično čistilo za kožo in uporabo sončne kreme. "Če boš to delala od zdaj naprej, tvoja koža je zdrava in mlada si, bo super. Ampak krema proti soncu je ključna," ji je dejal. Nekaj let kasneje, ko je bila ponovno pri dermatologu, ji je ta rekel: "Ste vedeli, da imate tukaj gubo? Morali bi začeti z botoksom."
"Mislim, morala sem biti stara 23 let, kajne? Zavrnila sem ga. Igel nikoli nisem marala, toda fant, s katerim sem bila, mi je rekel: "Ja, morala bi začeti. Jaz to delam." Rekla sem samo, ne, hvala. Sprašujem se, kaj bi se zgodilo z menoj, če bi začela z botoksom pri 23 letih, kako bi bila videti zdaj. Moj obraz bi bil popolnoma drugačen danes."
Jennifer vsem priporoča uporabo kreme proti soncu, in to vsak dan. Sama jo na obraz nanese vsak dan, odkar je bila stara 22 let, in njena brezhibna polt je vsekakor dokaz, da nekaj počne prav. "Čezmerna izpostavljenost soncu je glavni vzrok prezgodnjega staranja kože, znanega kot fotostaranje. Za to so odgovorni predvsem UVA-žarki sonca, a tudi visokoenergijska vidna svetloba (HEV) lahko povzroči oksidativni stres, ki poškoduje celično DNK (DNK je molekula, ki je nosilka genetske informacije). UVA-žarki poškodujejo celično DNK posredno na način, da sprožijo nastanek prostih radikalov, ti pa poškodujejo našo DNK. Prosti radikali povzročajo tudi aktivacijo encimov matriks metaloproteinaze, ki razgrajujejo naš kolagen, istočasno pa aktivirajo vnetne dejavnike, ki zmanjšajo sintezo prokolagena v telesu. Neposredne poškodbe DNK prav tako povzročajo UVB-žarki, ki prodirajo v kožne celice, te poškodbe pa lahko vodijo v kožne bolezni, vključno s kožnim rakom," je za naš portal pojasnila Laura Sardinšek, ki že vrsto let deluje na področju pomlajevalnih tretmajev in medicinske kozmetike.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV