Včasih je bleda polt veljala za simbol lepote, čistosti in nedolžnosti. Ženske so se pred sončnimi žarki skrivale pod velikimi klobuki in tudi v poletnem času nosile dolga krila in oblačila, ki so zakrivale roke. Danes se je zgodba obrnila. Rjavo polt narekuje moda, zaradi nje se ženske še dodatno izpostavljamo sončnim žarkom, obiskujemo solarije in poletni ten želimo ohraniti še dolgo v jesen. Zmerno zagorela koža je videti bolj zdrava, na njej so kožne nepravilnosti manj opazne, poleg tega se tudi v kopalkah počutimo veliko bolj samozavestno in zapeljivo.
Lepota, ki vodi v odvisnost
V iskanju popolnosti pa se večkrat zgodi, da predvsem ženske iščemo različne načine, kako bi zagorel videz še dolgo ohranile. Na trgu je vrsta lepotnih pripomočkov, kot so različne kreme, geli in spreji, ki kožo obarvajo. Tovrstni preparati pa so le kratkotrajni, zato po njih redko posegamo, poleg tega je njihov način uporabe dokaj zahteven, saj mora biti nanos natančen, če na svoji koži ne želimo neprivlačnih lis. Tu je tudi barvanje kože s posebnim sprejem, ki nam ga na telo nanesejo v kozmetičnem salonu. Barva je obstojna približno en teden, slabost takšne porjavitve pa je ta, da koža prav tako lahko postane lisasta. Tukaj je še solarij, ki še vedno ostaja najbolj priljubljen. Uporaba je preprosta, ten enakomeren, cena pa dokaj ugodna. Največji problem solarija ni njegova škodljivost, temveč ljudje, ki ga uporabljajo prepogosto in brez predhodnega znanja o tipu svoje kože. Poleg tega je ob solariju priporočljivo uporabljati posebno negovalno kozmetiko, ki pa je zaradi svoje zaščite in funkcije ohranjanja barve dokaj draga. Običajnega sončenja se danes poslužuje le še malo ljudi, po navadi le tisti, ki jim na soncu ni potrebno preživeti veliko časa, da bi se njihova polt obarvala.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV